Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM, Sporda Engelleri Kupayla Kaldırdı

5.200 işletme 60.000 çalışanıyla Türk sanayisinin dinamosu OSTİM, başarılı çalışmalarını sporda da sürdürüyor.
Ostim Editör
26 Aralık 2016 12:05

17 ana sektör 139 farklı iş kolunun yer aldığı, yaşam alanları, sosyal donatıları, spor tesisleri ile örnek bir model olan OSTİM’in spordaki temsilcisi OSTİMSPOR, Aralık ayının başında Paravolley (Oturarak Voleybol) takımını oluşturdu. Tecrübeli isimlerin yer aldığı takım, katıldığı ilk turnuvada kupa kaldırdı.

13 kişilik kadrosuyla, Kırıkkale’de düzenlenen sezona hazırlık turnuvasında Kırıkkale İl Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü, Konya Bedensel Engelliler ve Adana Umudun Işığı ekipleriyle zorlu müsabakalar oynayan OSTİMSPOR’lu sporcular, 3 maçta 3 galibiyetle şampiyon oldu.

Haftada 3 antrenmanla lige hazırlanan kulüp, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek milli takıma en az 5 sporcu göndermeyi hedefliyor.

“Şampiyonluk yaşatmak istiyoruz”
Takım arkadaşlarıyla geçen sene başlayan ligde ipi şampiyon olarak göğüslediklerini belirten kaptan Mehmet Yılmaz, ligdeki iddialarını, “Bu sene de OSTİMSPOR forması altında aynı başarıyı yakalayarak Ankara’mıza, OSTİMSPOR ve camiasına şampiyonluk yaşatmak istiyoruz. Yönetimimize hocamıza ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” sözleriyle paylaştı.

“Destekleri için teşekkür ediyorum”
Teknik Direktör Yusuf Kenan Kök de takımın son durumu ve hedefleriyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Yeni Yönetimimiz ve yeni ekibimizle 2016-2017 sezonunda Oturarak Voleybol Ligi’nde OSTİMSPOR’umuzu ve Ankara’mızı başarıyla temsil edip yine şampiyon olacağımıza takım arkadaşlarımla inanıyor ve o yolda çok ciddi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kulüp başkanımız Sayın Murat Kandazoğlu, Koordinatörümüz Ahmet Yılmaz ve tüm yönetim Kurulumuza destekleri için teşekkür ediyorum.”

“Tokyo’ya en az 3 sporcu göndereceğiz”
OSTİMSPOR’daki sevindirici gelişmeleri değerlendiren Kulüp Başkanı Murat Kandazoğlu, “Takım bünyesinde Avrupa ve dünya derecesi olan bedensel engelli 1 milli sporcumuz yer almaktadır. Bedensel engelliler okçuluk branşında ve atıcılık branşlarında ikişer, diğer branşlarda da en az 3 sporcunun olimpiyatlara gönderilmesi hedeflenmektedir.” dedi.

OSTİMSPOR’un kurumsal yapısı hakkında da açıklamalarda bulunan Kandazoğlu şu bilgileri verdi: “1986 yılında faaliyetlerine başlayan OSTİMSPOR Kulübü, sanayi ruhunun spor camiasında temsil edilmesinin sağlanması, çalışan gençliğin ruh ve beden sağlığına katkıda bulunması amacı ile kurulmuştur. Bölgenin sosyal etkinliklerinde ve tanıtımında önemli rol üstlenmiş olan Kulüp, OSTİM OSB’nin çok yönlülüğü ve centilmenliğinin de sembolü olmuştur. OSTİM içerisinde yaptığı sosyal kültürel faaliyetler ve organizasyonlar ile OSTİM’li firma ve çalışanların dostluk, kardeşlik ve centilmenlik duygularını pekiştirmeye ayrıca boş zamanlarını verimli şekilde geçirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.”

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.