Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Teknik Üniversitesi Yüksek Lisansta 3 Yeni Program Açtı

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH) Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programlarını açıkladı. Enstitüde önümüzdeki dönem 3 yeni program açılıyor.
Ostim Editör
03 Mayıs 2021 15:09

Sanayinin üniversitesi OSTiMTECH, yüksek lisan eğitimine 3 yeni program daha ekledi. Fen Bilimleri Enstitüsü Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans programında eğitim veren üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde 3 yeni program açılıyor.

2021-2022 Sonbahar döneminde Sosyal Bilimler Enstitüsü; Uluslararası İşletme Yönetimi (İngilizce) Tezli Yüksek Lisans örgün öğretim (yüz yüze), küresel seviyede Uluslararası İşletme Yönetimi (İngilizce) Tezsiz Yüksek Lisans uzaktan (online) ve Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi Tezli (İngilizce) Yüksek Lisans programlarına öğrenci kabul edecek.

Başvurular Haziran-Ağustos arasında

Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programı özel sektör, kamu kesimi ya da kâr amacı gütmeyen kurumların yöneticileri ve yönetici adaylarına, gittikçe karmaşık hale gelen uluslararası ekonomik fırsat ve riskleri, yerel ve küresel meydan okumaları tüm cepheleriyle kavramalarını, karar alma süreçlerine küresel, analitik ve stratejik bir perspektiften bakmalarını sağlamayı hedefliyor. Program, yönetici ve organizasyonlara küresel piyasaların her geçen gün daha dinamik hale gelen ekonomik, politik ve çevresel parametrelerini, gerçek vakalara ve iş simülasyonlarına, gerçek vakalara dayalı iş yaşamı örnekleriyle ve disiplinler arası modern yaklaşımlarla kavramalarını sağlamak üzere tasarlanıyor.  Programda sadece mikro perspektiften işletme/kurumsal karar alma süreçlerine odaklanılmıyor. Aynı zamanda stratejik yönetimin uluslararası kamusal politikalar ve küresel stratejik değişkenlerini de işletme/kurumsal karar alma süreçlerine analitik ve etkin bir şekilde eklemleniyor. Bununla birlikte eğitim, kurumsal yönetim becerilerinin derinleştirilebilmesi için nicel ve kuramsal analiz yöntemleriyle harmanlanıyor.

Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi Tezli (İngilizce) Yüksek Lisans programı ise disiplinler arası çalışmayı temel alarak geniş bir görüş açısına sahip, geleceğin sanayi ve kalkınma politikalarında karar alıcı mevkilerde görev alabilecek kamu ve özel sektör liderleri ile akademisyenlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Program kapsamında gerek firmalar gerekse ülkeler düzeyinde teknoloji yönetimi ve sanayi politikalarının kritik ve analitik karar alma süreçlerindeki önemi tanıtılıyor. Teknoloji iktisadı, politik iktisat, küreselleşme, işletme yönetimi, stratejik yönetim, sürdürülebilirlik gibi alanlarda bilimsel araştırmalara ve akademik gelişime imkân tanıyor.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans başvurularının Haziran-Ağustos ayları arasında alınması planlanıyor. Programların başvuru şartlarında ise üniversitelerin tüm bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceğine dikkat çekiliyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.