Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Teknopark’a Talep Artıyor, Yeni Bina Çalışmaları Başladı

Ostim Teknopark 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Müdür Dr. Derya Çağlar, doluluk oranlarının yüzde yüze ulaştığını, firmaların yer taleplerinin artarak devam ettiğini ve yeni bina için çalışmalara başladıklarını söyledi.
Ostim Editör
08 Nisan 2021 12:43

Ostim Teknopark 2020 yılı olağan Genel Kurul Toplantısı Teknopark’ın Turuncu bina yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, 2020 faaliyetlerini ve 2021 çalışma planını anlattı.

Çağlar, 2020 yılında Teknopark’ın ihracatının 730 bin Dolardan 4.2 milyon Dolara çıktığını söyledi.

Ostim Teknopark’ın Turkuvaz, Turuncu ve Bronz olarak 3 binada faaliyet gösterdiğini hatırlatan Derya Çağlar, doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını firmaların yer taleplerinin artarak devam ettiğini bu talepleri karşılamak amacıyla yeni bir bina çalışmasına başladıklarını söyledi.

Ortak Üretim Atölyesine makine teminleri başlayacak

2021 yılının Ostim Teknopark’ın  AB IPA 1 projesi kapsamındaki Ortak Üretim Atölyesi için kritik bir yıl olacağını vurgulayan Çağlar, “Teknik destek sözleşmesi Ocak 2021’de imzalandı. Makine ekipman desteği için de Şubat 2021’de ihalemiz yayınlandı. Nisan-Mayıs aylarında sözleşmemizi imzalayarak makine teminlerine başlayacağız.” dedi.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) yönetim kuruluna yeniden seçildiklerini belirten Genel Müdür Çağlar, “2021 bizim için önemli bir yıl ilk defa performans endeksinde sıralamaya gireceğiz. İyi bir dereceyle endekse girmeyi hedefliyoruz. Faaliyetlerinizden bir buçuk yıl sonra bu listeye girebiliyorsunuz.” dedi.

Ostim Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, üniversite ortaklarından Ostim Tekopark’a daha çok katkı vermesini beklediklerini dile getirdi. Görev alan yönetim kurulu üyelerine ve teknopark çalışanlarına teşekkür eden Aydın, “Burada inanılmaz bir hazine var. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız bölgeye son 3 ayda 3 kez geldi.” dedi.

Genel kurulda, Ostim Teknopark Yönetim Kurulu, 2020 yılı faaliyet raporu ve gelir gider hesapları oy birliğiyle ibra edildi.

Yapılan oylamada yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Orhan Aydın, Adem Arıcı, Yaşar Çelik, Prof. Dr. Selçuk Geçim, Altan Küçükçınar.

OSTİM Vakfı tarafından kurulan Ostim Teknopark’ın ortakları şöyle; OSTİM Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Derneği, Başkent Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Ankara Üniversitesi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.