Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim TÜTEV’den ‘altın bilezik’ projesi

•TÜTEV, hem KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanları yetiştirecek, hem de sahipsiz çocuklara meslek edindirecek.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 •TÜTEV, hem KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanları yetiştirecek, hem de sahipsiz çocuklara meslek edindirecek.

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Ostim Şubesi Tarafından Hazırlanan Altın Bilezik Mesleki Teknik Eğitim Projesi imzalandı. Törende TÜTEV Genel Başkanı İdris Aydın, Ostim Şube Başkanı Selçuk Özdemir, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Muratbey Balta birer konuşma yaptılar. Proje Kadın Ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile TÜTEV Genel Başkanı Ayın tarafından imzalandı.

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı Ostim Şubesi, “Altın Bilezik Mesleki Teknik Eğitim Projesi” ile hem KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu kalifiye ara eleman yetiştirerek, hem de sahipsiz çocuklara meslek edindirerek bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyor.

İlk etapta 30 eleman yetiştirecek olan TÜTEV, bu elemanların 15 tanesini Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan (SHÇEK), 15 tanesini ise Endüstri Meslek Lisesi mezunlarından karşılayarak bu çocuklara ‘altın bilezik’ takacak. Elemanların 15’i kaynak, 15’i de CNC operatörü olarak yetiştirilecek.

Proje ile 3 yılsonunda 180 kalifiye eleman yetiştirilecek. Proje sonuçların olumlu bulunması halinde TÜTEV’in diğer 16 şubesinde de hayata geçirilecek.

Proje, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun katıldığı törenle imzalandı. Proje, AB Yedinci Çerçeve Programı kapsamında değerlendirilecek ve finansman dış kaynaklı hibe destekleriyle sağlanacak. TÜTEV’in yürüttüğü projeye 30 firma destek veriyor. Proje hakkında görüşlerini bildiren firmalarda ortak kanı, ara eleman sıkıntısının giderileceği yönünde.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.