Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM, Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de katıldı.
Ostim Editör
27 Ocak 2015 10:34

Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de katıldı. KalDer, UKH’ye katılan OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde, EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulayarak, kurumsallaşmış bir yapının oluşturulmasına ve stratejilerin geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Ulusal Kalite Hareketi (UKH), Türkiye’nin kendi alanında öncü kuruluşlarının katılımı ile büyüyor. OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, düzenlenen imza töreniyle Ulusal Kalite Hareketi’nin üyesi oldu. İyi Niyet Bildirgesi İmza Töreni, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve KalDer Ankara Yönetim Kurulu Başkanı M. Fahir Altan’ın katılımıyla, OSTİM Yönetim Binası’nda 26 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşti.

KalDer tarafından 1998’de, ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi, yönetim kalitesi uygulamalarının yaygınlaştırılması ve böylelikle ulusal rekabet gücümüzün artırılması amacı ile başlatılan UKH ile birlikte; OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde, EFQM Mükemmellik Modeli uygulanarak, kurumsallaşmış bir yapının oluşturulmasına ve stratejilerin geliştirilmesine katkı sağlanacak.

“Tüm firmalara taşıyacağız”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, törende yaptığı konuşmada, kalite için atılan imzanın sinerji oluşturacağını, KalDer içinde diğer bölgelere de güzel bir örnek olacağını kaydetti. Aydın, “Buradan hem firmalarımıza hem bölgemize hem de ülkemize bir yarar çıkacağına can-ı gönülden inanıyorum.” dedi.

Kalite anlayışını küme firmaları ile bölgedeki tüm firmalara taşıyacaklarını bildiren Orhan Aydın, “Türkiye’de, uygulamalarından iyi sonuç alınmış ve bizim de inandığımız bu modeli, firmalarımıza da önereceğiz ve onların mükemmeliyet yolculuğunda yol alması için çaba sarf edeceğiz. Yapacağımız işbirliğinin, kurumlarımıza, şahıslarımıza, bölgemize ve ülkemize yararlı olmasını katkı sağlamasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

“OSB’lere örnek olacak”
KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Fahir Altan ise OSTİM’in Türkiye’deki diğer tüm Organize Sanayi Bölgelerine rol model olacağını dile getirdi. İyi niyet belgesinin temel amacını; ‘Biz KalDer olarak sizin arkanızdayız. Siz de evet OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak biz bu işe gönül verdik.’ şeklinde açıklayan Altan, temel hedeflerinin, ülkemizde rekabet edebilir kurum ve kuruluşlar yetiştirerek, bireyin hem yaşam kalitesini hem de refah seviyesini yükseltmek olduğunu vurguladı. Fahir Altan, OSTİM’de, rekabet edebilir kurumlar yetiştirmek için Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’nın EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulayacaklarını ifade etti.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.