Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim ve Gimat Kavşakları Trafiğe Kapatıldı

Ostim ve Gimat kavşakları, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak köprülü kavşak inşaatları nedeniyle 25 Mayıs 2008 tarihinden itibaren tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim ve Gimat kavşakları, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak köprülü kavşak inşaatları nedeniyle 25 Mayıs 2008 tarihinden itibaren tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

İnşaat çalışmaları için kavşaklarda yeni trafik düzenlemesi uygulanacak. Çalışma alanlarının çevresindeki iş merkezleri ve konutlara ulaşım ise kontrollü geçişlerle sağlanabilecek.
Çalışmalar süresince trafiğe kapatılacak yollar ve sürücülerin kullanabilecekleri yeni güzergâhlar şöyle: Başkent Bulvarı Vedat Dalokay Parkı, Bağdat Caddesi ise Demetevler – 12. Cadde Kavşağı’ndan itibaren taşıt trafiğine kapatılacak. Bağdat Caddesi'nin Aselsan Kavşağı ile Atisan Kavşağı arası ve Anadolu Bulvarı'nın Çevre Otoyolu ile ODTÜ yönü geliş ve gidiş olarak trafiğe açık bulundurulacak. Ulus, Kızılay ve Gimat yönü ile Batıkent-OSTİM arasında araç kullanan sürücülerin Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nı (İstanbul Yolu'nu) takip etmeleri; Demetevler yönünden gelip, Gimat'a gidecek sürücülerin Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nı (İstanbul Yolu'nu) takip etmeleri; Keçiören ve Demetevler yönü ile OSTİM ve Batıkent arasında gidecek sürücülerin Vatan Caddesi, 17. Cadde ve Alınteri Bulvarı'nı takip etmeleri; OSTİM ile Atisan ve Yıldız Sanayi istikametine gidecek sürücülerin Alınteri Bulvarı ve Uzay Çağı Caddesi'ni takip etmeleri gerekmektedir.
Çalışmalar boyunca toplu taşım araçları da söz konusu güzergâhları takip edecek. Ayrıca çalışma alanlarının yakın çevresinde bulunan iş merkezleri ile konut alanlarına ulaşmak isteyen sürücülerin, yol kapatma alanlarında oluşturulacak olan “kontrollü geçiş alanları”nı kullanacaklar.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.