Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim, VİZYON tazeledi

Türkiye’nin en deneyimli, en büyük ve en çevik sanayi merkezlerinden olan Ostim, bölge KOBİ’lerini rekabetçi yapma hedefi ve yeniliklerde "hep bir adım önde olma" isteğini vizyon ve misyon toplantısı ile sürdürdü.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:01

Türkiye’nin en deneyimli, en büyük ve en çevik sanayi merkezlerinden olan Ostim, bölge KOBİ’lerini rekabetçi yapma hedefi ve yeniliklerde "hep bir adım önde olma" isteğini vizyon ve misyon toplantısı ile sürdürdü.

Türkiye’nin en deneyimli, en büyük ve en çevik sanayi merkezlerinden olan Ostim, bölge KOBİ’lerini rekabetçi yapma hedefi ve yeniliklerde "hep bir adım önde olma" isteğini vizyon ve misyon toplantısı ile sürdürdü. Ekonomi, sanayi ve ticarete yön veren, değiştiren iç ve dış etkenleri dikkate alan Ostim; zirve yöneticileri, profesyonel idarecileri, danışmanları ve koordinatörleriyle oluşturduğu çalışma grubuyla arama toplantısı düzenledi. Yeni kavramlar, projeler ve hedefler ışığında yapılan çalışma ile bölge yönetimi adeta MİSYON ve VİZYON tazeledi. 19-20 Şubat tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen ve MODERATÖRLÜĞÜNÜ Mehmet Serdar Tan’ın yaptığı, Ostim Misyon-Vizyon, Performans Artırma, Stratejik Planlama Toplantısı’nda Ostim’in temel misyonunu; güdülen amaçlar çerçevesinde yeniden tanımlandı. Ostim’in zirve yönetiminin vizyon ve misyonu çerçevesinde, bugüne ve geçmişe yönelik uygulamaları da dikkate alınarak oluşturulan tanım şöyle: "Ostimli işletmelerin ve üyelerinin rekabetçilik güçlerini artırmak için gerekli her türlü tedbiri öngörür, karar alır ve uygular." Uzun erimli hedefler, performans göstergeleri ve 5 yıllık hedeflerin irdelendiği toplantılarda, karşılaşılacak engeller ve destekler üzerine beyin fırtınası yapılarak, engelleri giderecek projeler de oluşturuldu. Toplantı kapsamında ayrıca, temel hedef olan Ostim’in bir SANAL FABRİKA’ya dönüştürülmesine yönelik projeler, eğitim ve altyapı çalışmaları, ilk beş yılda varılmak istenen hedefler, yönetim şemsiyesi altındaki birimlerin koordinasyonu, bölge işletmelerinin kurumsallaştırılmasına yönelik etkinlikler ile Ostim’in marka olarak benimsenmesi gibi konular da ele alındı. Önümüzdeki günlerde rapor haline getirilecek olan, "Misyon-Vizyon, Performans Artırma, Stratejik Planlama" çalışması, bölge yönetiminin kararlarına, uygulamalarına ve bölgedeki KOBİ’lerin rekabetçilik düzeylerinin yükseltilmesi yönündeki çabalarına ışık tutacak.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.