Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Yatırım 2008 Genel Kurulu

Ostim Kooperatifi tarafından, bölgenin değerini artırmak ve bölgedeki firmaların lokomotifliğini yapmak amacıyla kurulan Ostim Yatırım A.Ş. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim Kooperatifi tarafından, bölgenin değerini artırmak ve bölgedeki firmaların lokomotifliğini yapmak amacıyla kurulan Ostim Yatırım A.Ş. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Mikro işletmelerle, Küçük ve Orta Boy İşletmelerden oluşan Ostim, farklı sektörlerde faaliyet gösteren 5000 adet imalatçı şirketiyle ülkemizin en sistematik ve başarılı sanayi bölgesidir. Ostim’in başarısı esnek üretim yapısından, proje bazında çözüm geliştirme kabiliyetinden, birbiriyle entegre çalışan ve ortak çalışma kültürüne sahip olan imalatçı şirketlerinden, tüm bölgeye hizmet veren hizmet kuruluşlarının bölgedeki işletmelerle oluşturduğu sinerji ortamından kaynaklanmaktadır. Ar-Ge, eğitim, tanıtım, dış ticaret gibi birçok alanda Ostimliler tarafından kurulan hizmet kuruluşları bölgenin katma değerini artırırken, bölgedeki küçük işletmelerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri de üretmektedir. Ostim Yatırım A.Ş. de Ostim’e hizmet veren bu hizmet kuruluşlarından bir tanesidir.
1800 civarındaki ortağıyla, başarılı çok ortaklı şirket modellerinden olan Ostim Yatırım A.Ş. faaliyetlerini Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı çerçevesinde şeffaf olarak yürütmektedir. Şirket 2008 yılında 46,7 milyon TL net satış hâsılatı yapan şirketin net karı 1,6 milyon TL olarak açıklanmıştır. Çok sayıda projeyi hayata geçiren Şirket, faaliyetlerini toplam altı kişiyle yürütmektedir. Proje bazında, kısa sürede Ostim’deki imalatçı firmalarla proje ortaklığı kuran Şirket, Ostim’in imalat gücünü, teknik birikimini, makine parkını, mühendislik gücünü kullanarak büyük projeleri hayata geçirmekte, sonuç olarak yine Ostim’de üretilen katma değerin ve Ostimli firmaların rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamaktadır.
• Ostim Yatırım A.Ş. proje üretimi, sistem entegrasyonu, işbirlikleri modelleme, finansal ve yönetimsel destek, anahtar teslimi tesis gibi konularda tasarımdan yapıma kadar her safhada aktif olarak yer almaktadır.
• Ostim Yatırım A.Ş. Ostimli firmalarla yurtiçi ve yurtdışında projeler üretmektedir.
• Ostim Yatırım A.Ş. Portföyündeki işletmeleri yönetmektedir.
• Ostim Yatırım A.Ş. kurduğu ihracat gruplarıyla Ostim ürünlerini yurtdışı pazarlarla buluşturmaktadır.
• Ostim Yatırım A.Ş. Ostim Teknokent’te bulunan ofisinde raylı taşıtlar için elektronik kart ve diğer innovatif ürünler tasarlamakta ve üretmektedir.
• Ostim Yatırım A.Ş. Ostim Kooperatifinden devraldığı bilgi, birikim ve vizyonla sanayi bölgelerinin tasarımı, planlanması, inşası ve işletilmesi konusunda yurtdışı partnerlerle çalışmalar yürütmektedir.
Ostim’de sahip olduğu arsalarda Ostim’e değer katacak, öncü, orijinal projeler üreten Ostim Yatırım A.Ş., önceki yıllarda inşa ettiği iş Borusan iş makineleri tamir bakım merkezi, Megacenter İmalat Merkezi, Teknokent Binası, Yeşil Bina gibi projeleri inşa etmiş ya da inşasına katkıda bulunmuştur.
2009 yılı içinde sahip olduğu arsa üzerine Ostim Finans ve İş Merkezi inşasını başlatacak olan Şirket toplam 65.000 m2 inşaat yatırımı yapacaktır. Ostim’in en prestijli yapısı olarak planlanan Finans ve İş Merkezi Binası Ostim’in en merkezi noktasında bulunmaktadır.
Yapılan genel kurulda ortaklarının büyük teveccühü ile karşılaşan şirket yönetimi, ortaklarından aldığı onayla ve yüksek motivasyonuyla projeler üretmeye devam edecektir.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.