Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Yatırım, borsa ile daha da güçlü

OSTİM’in köklü kuruluşlarından OSTİM Yatırım A.Ş.,yapılan Olağanüstü Genel Kurulda halka arz süreci için ortaklarından onay aldı.
Ostim Editör
20 Ocak 2012 00:00

OSTİM’in köklü kuruluşlarından OSTİM Yatırım A.Ş.,yapılan Olağanüstü Genel Kurulda halka arz süreci için ortaklarından onay aldı.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin ve OSTİM’deki firmaların rekabet gücünü ve katma değerini arttırmak için projeler üretmek amacıyla kurulan ve bir misyon firması olan Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile Borsa’ya açılma sürecini üyeleriyle paylaştı.

Yeterli katılımın sağlandığı kurulun açılışında konuşan OSTİM Yönetim Başkanı Orhan Aydın; kendilerinin OSTİM Yatırım A.Ş.’nin borsaya açılması konusunda çalışmaları sürdüklerini, ancak bu işlemleri yapmadan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), Türkiye’deki toplam 84 şirketin hisse senetlerini Borsa’ya açacaklarını duyurduğunu söyledi. OSTİM Yatırım A.Ş. için bunu çok önemli bir şans olarak gördüklerini söyleyen Aydın, yapılacak çalışmaların şirketin tüm ortakları için hayırlı olmasını diledi.
Yaşanacak yeni süreç hakkında üyelere bilgi veren OSTİM Yatırım A.Ş. Proje Koordinatörü Abdullah Çörtü de, SPK’nın gerek finansal büyüklükler gerekse ortaklık yapısını göz önüne alarak Türkiye’deki toplam 84 şirketin hisse senetlerini borsaya açma çalışmasının, kanunun SPK’ya verdiği yetkiye istinaden şirketlerin iradelerine bırakılmaksızın zorunlu olarak yapıldığını belirtti. Bu işlemin aslında şirketler için de bir avantaj teşkil ettiğini söyleyen Çörtü, borsaya açılma planları yapan Ostim Yatırım A.Ş’nin de bu gelişmeyi fırsat olarak değerlendirdiğini belirtti.

Genel Kurul’da üyelerin konu hakkındaki sorularını da cevaplayan Çörtü, Borsa’ya açılım sürecinde, şu andaki şirket üyelerinin kazanılmış haklarını korumak için, 2 çeşit hisse senedi oluşturulduğunu ve bu anlamda doğabilecek sıkıntıların önüne geçildiğini sözlerine ekledi. Çörtü ayrıca, halka açılma ve hisse senetlerinin yönetimi konusunda Denizbank kuruluşu olan Deniz Yatırım ile işbirliği yapıldığını belirtti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.