Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Yatırım Çok Anlamlı Bir Ekosistemin Parçası

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2022 yılı Olağan Genel Kurulu’nda konuşan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Yatırım’ın OSTİM’de çok anlamlı bir ekosistemin parçası haline geldiğine dikkat çekerek, “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, OSTİM Kümelenmeleri, Ostim Teknopark, OSTİM Vakfı ve OSTİM Teknik Üniversitesiyle beraber ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine ülkemizin diğer ülkelerle rekabetinde bir adım önde olmak üzere bir model tasarımı.” dedi.
Ostim Editör
11 Mayıs 2023 17:06

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2022 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Ana sözleşme gereği Divan Başkanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın tarafından yapılan genel kurul OSTİM OSB Konferans Salonu’nda yapıldı.

Divan Heyetinde OSTİM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna ve OSTİM Vakfı Finans Koordinatörü Ömer Serdar Marasalı yer aldı.

OSTİM Yatırım çok anlamlı bir ekosistemin parçası

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Yatırım’ın ortaklarıyla beraber, OSTİM’in, Ankara’nın aynı zamanda Türkiye’nin sanayisine, ticaretine katma değer üretmek ve teknolojiyi takip etmek ve teknolojiyi bölgeye taşımak anlamında bir misyonu üstlenmiş bir şirket olduğunu söyledi.

OSTİM Yatırım’ın OSTİM’de çok anlamlı bir ekosistemin parçası haline geldiğine dikkat çeken Aydın, “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, OSTİM Kümelenmeleri, Ostim Teknopark, OSTİM Vakfı ve OSTİM Teknik Üniversitesiyle beraber ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine ülkemizin diğer ülkelerle rekabetinde bir adım önde olmak üzere bir model tasarımı. Bu modeli yurt dışından gelen misafirlerimize anlattığımız zaman onlarında çok ilgisini çekiyor ve ülkelerine Organize Sanayi Bölgesi, teknopark ve üniversite olarak talep ediyorlar.” bilgisini verdi.

“OSTİM Yatırım aynı zamanda bizim ticari bir yüzümüz.” diyen Aydın, “OSTİM’deki ürünlerin dünyaya açılması, satılması, teknolojinin firmalara taşınması anlamında önemli bir arayüzümüz.” dedi.

“Hem şirketimize hem ülkemize kazandırmak için çalışıyoruz”

OSTİM Yatırım Genel Müdürü Abdullah Çörtü, şirketin 2022 faaliyet raporunu okudu. Çörtü şu bilgileri paylaştı; “Ticari bir şirketiz aynı zamanda şirketimiz kazanırken ülkemize de kazandırmak için çalışıyoruz. Ostim Teknopark yatırımımız buna örnek. OFİM'de Ostim Teknopark Kuluçka Merkezi yatırımını yaptık. Hem OSTİM’e, hem şirketimize kazandırdık hem de burada çalışacak genç beyinlere çalışma ortamı hazırladık. Meksis iştirakimizin çatısına 1,3 MW çatı GES kurduk. OSTİM GSYF'nin en büyük yatırımcısıyız. Elinde nitelikli proje olan gençlere, şirketlere yatırım yapıyoruz. Ülkenin kaderini değiştirecek beyinleri destekliyoruz. Bugün itibariyle Büyütech diye yazılım sektöründe ve yüz tanıma alanında bir firma var. Buna ilk fiili iştirakimizi gerçekleştirdik. Hayırlı olsun. 2022 yılını 225 milyon ciro ile tamamladık. 26 ülkeye ihracat yaptık.”

Genel kurulda faaliyet raporu ve finansal tablolar müzakere edilerek oy çokluğuyla ibra edildi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.