Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Yatırım, Ostim’e moral veriyor

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve Ticaret A.Ş genel kurulu yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, şirketin 2006 yılında ihracat ve gayrimenkul değerlendirilmesi açısından başarılı projeleri hayata geçirdiğini belirtirken, elde edilen başarının şirketin organizasyon gücünden ve Ostim’in altyapısını değerlendirmesinden kaynaklandığını vurguladı.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve Ticaret A.Ş genel kurulu yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, şirketin 2006 yılında ihracat ve gayrimenkul değerlendirilmesi açısından başarılı projeleri hayata geçirdiğini belirtirken, elde edilen başarının şirketin organizasyon gücünden ve Ostim’in altyapısını değerlendirmesinden kaynaklandığını vurguladı.

Ostim Yatırım Proje koordinatörü Abdullah Çörtü dış ticaret faaliyetleri konusunda Ostimli firmalarla birçok stratejik ortaklık yapıldığını söyledi. Çörtü, şirketin ve Ostimli KOBİ’lerin istikrarlı ve hacimli cirolara ulaşmasını sağlamak için ülke dışı pazarlarda da etkin olarak yer alması gerektiğini belirtirken, “Şirketimiz bazı ülkelere stratejik ortaklıklar aracılığıyla mal ihraç ederken bazı ülkelerden Ostim ürün yelpazesine uygun siparişler alınmakta, ürünler Ostim’de imal ettirilerek ihraç edilmektedir. Dış ülkelerdeki iş birliği yaptığımız şirketlerin zaman zaman Ostim ürün yelpazesine uymayan talepleri olabilmekte, bunları da karşılamak için gayret gösterilmektedir” dedi.

Verilen bilgilere göre geçtiğimiz yıl 8.928.626 dolarlık ihracat cirosu gerçekleştirildi. Çeşitli firmalar aracılığı ile ihracat yapılan ülkeler şunlar: Almanya, ABD, Bae, Belçika, Fransa, G.Afrika, Irak, İtalya, İngiltere, İran, Kazakistan, Libya, Malezya, Nijerya, Polonya, Porto Rıco, Romanya, S.Arabistan, Singapur, Srilanka, Suriye, Ürdün, Yemen, Yunanistan gibi ülkelere ihracat yapılıyor.

Ostim Yatırım’ın iştirak politikası hakkında da bilgi veren Çörtü, “İştirak politikamız, Ankara ve Ostim’de yeterince bulunmayan faaliyet alanlarında oluşumlar gerçekleştirerek, ülkemizde önde gelen yatırımcılarla iş birliği yapmaktır. Ostim Yatırım ile ülkemizin marka şirketlerini ve önemli sektörlerini yan yana getirmek; bu şekilde hem bölgemizin hem de firmamızın değerini artırmaktır” diye konuştu.

Geçen faaliyet dönemine ilişkin çalışmalar ana başlıkları ile şu şekilde özetlendi.

 

  •  Gayrimenkulleri etkin şekilde değerlendirilerek Borusan Holding A.Ş. ve ODTÜ Teknokent A.Ş. Ostim’e kazandırıldı.
  •  Megacenter projesi tamamlanarak Ostim’de büyümek isteyen imalatçı şirketlerimizin istifadesine sunuldu.
  •  Döviz kurlarındaki düşüşe rağmen yeni pazarlar ve ürünler bulunarak ihracatımız ciddi oranda artırıldı.
  •  Afşin Elbistan Termik Santrali, Orhaneli Termik Santrali gibi ülkemizin enerji alanındaki iki büyük tesisinde yabancılar tarafından yapılacak projeler Ostim’e kazandırılmış, Ostim’li firmalarla işbirliği yapılarak yatırım yerlileştirildi.
  •  Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı adına 192 daire yapma sözleşmesi imzalandı.
  •  Taşyapı İnşaat A.Ş.’nin İstanbul’da yaptığı Mashatten projesinden iki gökdelenin tesisat işi yapılmakta.
  •  Ostim Finans Merkezi projesinin finansmanı için banka ve kiralama şirketleri ile olumlu görüşmeler yapılıyor.
  •  2006 yılı iştirakleri açısından Günhan Ostim Alüminyum A.Ş. ve Ostim Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş. faaliyet alanlarında aranan şirket haline getirildi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.