Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Yönetimi Çağlayan’ı ziyaret etti

• Ostim OSB yönetimi Sanayi ve Ticaret Bakanı Çağlayan’a Bakan olması dolayısı ile kutlama ziyaretinde bulundu. Heyet Ostim ve KOBİ’lere özgü sorunlara ilişkin bir rapor sundu.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 
• Ostim OSB yönetimi Sanayi ve Ticaret Bakanı Çağlayan’a Bakan olması dolayısı ile kutlama ziyaretinde bulundu. Heyet Ostim ve KOBİ’lere özgü sorunlara ilişkin bir rapor sundu.

Ostim OSB Yönetim Kurulu Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ı ziyaret etti. Çağlayan, Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, İkinci Başkan Sıtkı Öztuna, OSB Müdürü Ahmet Rıza Balım ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Aydın’ın Ostim ve OSB’lerin genel sorunlarına ilişkin dileklerini dinleyen Çağlayan Ostim’in daha önce de söylediği gibi üniversite öğrencilerine tez konusu olarak inceletilmesi gereken bir model olduğunu, kendisinin de öğrenci olmamakla birlikte sanayici olarak Ostim’den her zaman ilhan aldığını söyledi. Çağlayan, OSB Yasası’nın ihtiyaçlara tam cevap verebilecek şekilde yeniden düzenleneceğini belirtirken, KOBİ’lerin Ar-Ge, kümelenme, ihracat ve finansman konusundaki ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapılacağını söyledi. Çağlayan ayrıca önümüzdeki günlerde ekonomiden sorumlu beş bakanla bir araya gelip, önceliklerin tespit edilerek bir çeşit ‘acil eylem planı’ oluşturacaklarını anlattı. Çağlayan , “Bu bakanlığa haksızlık edilmiş. Sanayi Bakanlığı sadece sanayicleri değil, tüketicileri de kapsayan, adeta 70 milyonu ilgilendiren bir bakanlıktır” dedi.
Çağlayan, “Sanayi envanterinin bir an önce çıkartılması lazım. Elimizde kimin nerede ne ürettiğine ilişkin sağlıklı veri yok. Teşviklerin bölgesel ve sektörel olarak yeniden düzenlenmesi gerekiyor” diyerek bakanlığının geleceğe yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.