Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’de 3 Bin Fidan Toprakla Buluştu

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, Ostim Teknopark A.Ş. ve OSTİM Teknik Üniversitesi, Ostim Teknopark alanı içerisinde Ağaç Dikme Şenliği düzenledi. Programda, 18 çeşitten toplam 3 bin fidan toprakla buluştu.
Ostim Editör
23 Kasım 2020 12:02

Ağaç dikme mevsimiyle birlikte OSTİM’de ağaçlandırma çalışmaları da hız kazandı. Ostim Teknopark teknoloji geliştirme bölgesindeki boş alanlara OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, Ostim Teknopark A.Ş. ve OSTİM Teknik Üniversitesi iş birliğiyle 3 bin fidan dikildi.  

Ağaç Dikme Şenliği, OSTİM yöneticileri, iş adamları ve çalışanların katılımıyla düzenlendi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, ağaç dikilen alanın teknoloji geliştirme bölgesi olduğunu, dikilen ağaçların büyümesiyle birlikte teknoloji geliştirme bölgesinin ormanın içinde kalacağını söyledi.

Kış boyunca bölgede ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Aydın, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla alanı ormana dönüştüreceklerini vurguladı.

Teknoloji geliştirme bölgesinin yanında OSTİM Teknik Üniversitesinin geliştirme alanı olduğunu belirten Aydın, “Üniversite, teknoloji geliştirme bölgesiyle beraber, OSTİM’in, Ankara’nın ve Türkiye’nin önemli bir merkezi olacak.” dedi. Aydın, ağaçlandırma çalışmalarında emek verenlere teşekkür etti.

OSTİM’in ormanı olacak

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, 2002 yılında başlattıkları programla OSTİM’deki bütün yeşil alanların ağaçlandırılması ve hayata dahil edilmesini amaçladıklarını vurguladı.

Aynı bölgede daha önce ağaçlandırma çalışması yaptıklarını hatırlatan Arıcı, “Dikmekle bitmiyor, bunu yaşatmamız lazım. Bundan sonraki bütün gayretimiz bu ağaçları yaşatarak, bölgemizde kendimize ait bir ormanın yetişmesini hedefliyoruz.” dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna, ağaçlandırma çalışmasının hayırlı olmasını temenni ederek, ağaçları yaşatmanın dikmek kadar önemli olduğunu vurguladı. Bölgenin ağaçlandırılmasıyla OSTİM’in güzel bir yeşil alana sahip olacağına inandığını ifade eden Öztuna, OSTİM’i kuran ve gelişmesi için çalışan vefat etmiş tüm OSTİM’lilere de rahmet diledi.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Teknoloji geliştirme bölgelerinin dünyanın her yerinde yeşil alanlar içerisinde olduğuna dikkat çekti. Yeşil alanların daha artırılması gerektiğini dile getiren Yülek, insanın doğaya yaptıkları hataları yeşil alanların düzelttiğini vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, sürdürülebilir, çevreye saygılı bir çalışmayı gerçekleştirmek istediklerini ve yeşil bir alanda yapılan çalışmaların geleceğe çok daha büyük miraslar bırakacağını kaydetti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.