Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim’de Metro Ethernet Kampüs Kuruluyor

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmalara telekomünikasyon hizmetleri vermek için Sabancı Telekom, OSTİM Yönetimi ve Netpa İletişim arasında İletişim Hizmetleri Yatırım ve İşletim Sözleşmesi imzalandı.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 11:02

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmalara telekomünikasyon hizmetleri vermek için Sabancı Telekom, OSTİM Yönetimi ve Netpa İletişim arasında İletişim Hizmetleri Yatırım ve İşletim Sözleşmesi imzalandı.

Türkiye’nin ilk Metro Ethernet Kampus projesi, Sabancı Telekom ve OSTİM işbirliği ile gerçekleşiyor. Türkiye’nin büyük sanayi bölgelerinden biri olan OSTİM’de (Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi) tesis edilecek telekomünikasyon altyapısı üzerinden firmalar, mevcut tüm altyapılardan daha ekonomik ve yüksek kalitede hızlı Internet, e-ticaret ve uzak mesafe telefon hizmetlerinden faydalanma imkanına kavuşacaklar. Dünya ve ülkemiz açısından örnek sayılacağı bildirilen proje ile, 3 bin 500 işyeri ses ve veri iletişiminde teknolojinin geldiği en son noktayla çok kısa bir sürede tanışacak.

Altyapının tamamlanması ile OSTİM’de telefon görüşmeleri de Sabancı Telekom üzerinden gerçekleşecek. Sabancı Telekom şebekesi üzerinden verilecek yeni nesil telekomünikasyon hizmetleri ile firmaların kendi aralarında görüşmelerine imkan verilirken, şehirlerarası ve milletlerarası görüşmeler de çok daha ekonomik olarak sağlanacak.

Firmaların Internet ve uzak mesafe telefon görüşmesi ihtiyaçlarına ek olarak, PRATİS.NET Elektronik Ticaret Plaftormu üzerinden verilecek e-satınalma ve e-satış hizmetleri ile firmaların e-ticaret süreçlerine adım atmaları sağlanacak. Bu sayede bölge içerisindeki sanayicilerin iş hacimlerinin arttırılması hedefleniyor.

Proje hakkında bilgi veren Sabancı Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Çağatay Özdoğru kurulduğu günden bugüne sektörde pek çok ilke imza attıklarını söyledi. Özdoğru, “Türkiye’nin ilk Metro Ethernet Kampus projesini Ostim’de başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye ekonomisinin yapı taşları olan Organize Sanayi Bölgelerindeki telekomünikasyon yatırımlarımızla sanayicilerimize maliyet avantajı yaratarak rekabette bir adım önde olmalarını hedefliyoruz. Bu proje, sanayicilerin, dünyada büyük bir hızla gelişen teknolojiyi yakından takip etmelerini ve dünya standartlarında hizmet vermelerini sağlayacak ” dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da bu projede Sabancı Telekom ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Proje sayesinde OSTİM’deki KOBİ’leri küreselleşme hedeflerine bir adım daha yaklaşacaklarını; hızlı ve sorunsuz iletişimin kurumsallaşmaya ve kaliteye yansıyacağını söyledi. Aydın, Ostim’in teknoloji ve çağdaş iletişim yönündeki her yeni uygulamayı yakından izleyerek bölgeye kazandırdıklarını da vurguladı.

 

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü:

OSTİM, beş milyon metrekare açık alanda; yaklaşık 5 bin işletmesi, 40 bin çalışanı ve 100’e yakın farklı sektördeki endüstriyel imalâtı ile “küçük devler”i tek çatı altında toplayan OSTİM, bir KOBİ kentidir.

Sabancı Telekom hakkında:

Bir Sabancı Holding kuruluşu olan Sabancı Telekom, 2003 yılı başında telekomünikasyon sektöründe hizmet vermek amacıyla kuruldu. Sabancı Telekom, Türkiye'nin tümünü kapsayan altyapısı ve konusunda uzman çalışanları ile Türkiye'nin ilk yeni nesil telekomünikasyon şirketidir.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.