Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim’den OTOKAR’a iş ziyareti

Mart ayında Roketsan’a giderek iş imkanları araştıran Ostim Savunma ve Havacılık Kümesi (OSSA) heyeti bu ay da Türkiye’nin en büyük otomotiv ve savunma ana sanayi firmalarından Koç Grubu’ndan OTOKAR’ı ziyaret etti.
Ostim Editör
28 Nisan 2012 00:00

OSTİM Yönetimi organize sanayideki KOBİ’lerin rekabetçi yapılarını desteklemek üzere başlattığı kümelenme kapsamında ana tedarikçi firma ziyaretlerini sürdürüyor. Mart ayında Roketsan’a giderek iş imkanları araştıran Ostim Savunma ve Havacılık Kümesi (OSSA) heyeti bu ay da Türkiye’nin en büyük otomotiv ve savunma ana sanayi firmalarından Koç Grubu’ndan OTOKAR’ı ziyaret etti.

OSTİM heyetinde Savunma Sanayi İmalatçılar Derneği (SASAD) Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Küçükseyhan, OSSA Kümelenme Koordinatörü Hilâl Ünal ve yaklaşık 30 Ostimli sanayici yer aldı. Sakarya ili tesislerinde OTOKAR Satınalma Müdürü Zafer Doğruyol tarafından karşılanan savunma sanayicileri heyetine OTOKAR’ın sivil imalât ve savunma sanayine yönelik projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

OTOKAR’ın Zırhlı Araçlar, Ar-Ge Ve üretim test çalışmalarına ilişkin atölyelerine düzenlenen gezi sonrası devam eden paylaşım konferansında, OTOKAR Tank Sanayileşme Grubu uzmanları, ‘Altay Tank Projesi’ başta olmak üzere zırhlı araç imalatı ve proje süreçlerine ilişkin sunum yaptılar.

OTOKAR Satınalma Müdürü Zafer Doğruyol firmalara yönelik verdiği konferansta, alt yüklenicilerden başta hızlı teklif verebilme, üretim yapabilme, esnek üretim ve maliyet etkin çalışabilme gibi temel özellikler aradıklarını söyledi. Doğruyol, “Biz üretim sürecimizde ihtiyaç duyduğumuz alanlarda önce yerli üretim olup olmadığına bakıyoruz. Bu anlamda Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın KOBİ’lerin desteklenmesi için ana sanayicilere getirdiği kaidelere uyuyoruz. Ancak yerli üretimin olmadığı ya da yetersiz olduğu alanlarda ise ülke dışından tedarik yapıyoruz” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.