Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’den şehidine vefa

OSTİM OSB gelenekselleşen ağaç şenliğinin 14.’sünü gerçekleştirdi. Şenlik kapsamında düzenlenen parka 1995 yılında şehit düşen ve ailesi OSTİM’de ikamet eden Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Çetin Güleç’in ismi verildi.
Ostim Editör
23 Haziran 2012 00:00

• OSTİM OSB gelenekselleşen ağaç şenliğinin 14.’sünü gerçekleştirdi. Şenlik kapsamında düzenlenen parka 1995 yılında şehit düşen ve ailesi OSTİM’de ikamet eden Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Çetin Güleç’in ismi verildi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin çevre duyarlılığı konusunda örnek olmak için başlattığı “Ağaç Şenliği”nin 14.’sü düzenlendi. Şenlik kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yapılan parka, 1995 yılında şehit düşen ve ailesi OSTİM’de ikamet eden Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Çetin Güleç’in ismi verildi.

Parkın açılışına OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, Bölge Müdürü Adem Arıcı, ORSİAD Başkanı Özcan Ülgener, OSTİM OSB Yöneticileri, Şehit Astsubayın ailesi ve bölge halkı katıldı.
 

Parkın açılışında konuşan OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, OSTİM olarak14. Kez bu şenliği düzenlemekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Bir sanayi bölgesi ile konut bölgesi yan yana olabilir mi konusunun ülkemizde çok tartışıldığını ve ‘Sanayi şehrin içinde kaldı, konutların içinde kaldı, bu bölgeyi şehir dışına taşımalıyız’ düşüncesinin hakim olduğunu söyleyen Aydın “Bizler yurt dışı gezilerimizde bu konuyu da inceliyoruz, sanayinin şehrin ve konutların içinde olabileceğinin çok güzel örneklerini görüyoruz. Bunun da tek şartı var; çevre duyarlılığı…” diye konuştu.
 

Sanayinin içinde bulunduğu çevrenin ne suyuna, ne havasına, ne toprağına zarar vermemesi gerektiğini vurgulayan Aydın, “Zaten sanayi şehrin dışında bile olsa çevre konusunda aynı duyarlılığı göstermek zorunda” dedi. OSTİM’i temiz üretim merkezi yapmak için çalıştıklarını söyleyen Aydın şunları söyledi: “Sanayi ve yaşam alanları ancak bu şekilde beraber olabilir. Biz de OSTİM’i böyle bir noktaya taşımaya çalışıyoruz. OSTİM’i temiz bir üretim merkezi yapmaya çalışıyoruz ve buna inanmış durumdayız. Bu anlamda firmalarımızın çalışma şeklini ve bilinçlerini değiştirmeye gayret ediyoruz. Bölgemizi temiz üretimin hakim olduğu ve sanayi ile yaşam alanlarının sorunsuzca bir arada bulunduğu bir örnek bölge haline getireceğiz çünkü biz bir sanayi şehriyiz. OSTİM’in kuruluşunda sadece sanayi yok, ticaret merkezleri, okullar, spor alanları, yeşil alanlar ve konutlar var. Yani baştan tasarlanırken burası bir sanayi şehir olarak tasarlanmış. Bu nedenle biz bu kavramları birbirinden hiç ayırmadık. Hep beraber, dostça, birbirimize zarar vermeden yaşamalıyız.”
 

Bu sene yaptıkları parkın şehidin ismini taşımasının çok anlamlı olduğunu da vurgulayan Aydın; “Parkımızın anlamı şehidimizin adıyla ikiye katlandı. Sadece bir park olmanın dışında hepimiz için ayrı bir maneviyat yüklendi” diye konuştu.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.