Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’e Özbekistan Büyükelçisinden Teşekkür Belgesi

Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhocaev, OSTİM’in Özbekistan’daki çalışmaları ve iki ülke ilişkilerinin gelişimine sunduğu katkılardan dolayı OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’a Teşekkür Belgesi takdim etti.
Ostim Editör
31 Ağustos 2023 13:59

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve OSTİM OSB Müdürü Adem Arıcı, Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhocaev’i ziyaret etti.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Türk ve İslam dünyasının kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla OSTİM’in tecrübesi’nin 20’den fazla ülkeyle paylaştıklarını anlattı. Aydın, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Ohangaron Sanayi Bölgesi’nin tasarım ve yönetiminde danışmanlık verdiklerini belirterek, “Özbekistan’a ilgimiz daha da arttı. Yeniden bir OSB kurulması konusunda Taşkent Valimize sunum yaptık.” dedi.

“Bizim için OSTİM’in tecrübesi olmazsa olmaz”

Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhocaev, OSTİM’i yakından tanıdığını belirterek, Özbekistan’dan gelen heyetlerle OSTİM’i mutlaka ziyaret ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin OSB tecrübesine dikkat çeken Büyükelçi, şunları söyledi: “OSTİM’in tecrübesi bizim için çok önemli, Cumhurbaşkanımızın OSTİM modeliyle sanayi bölgesi kurulması talebi var. OSTİM’in tecrübesi ve danışmanlığı bizim için olmazsa olmaz. Sizinle ilişkilerimizi pekiştirmek daha sık bir araya gelmek istiyoruz. Sizin tecrübeleriniz, birikimleriniz bizim için önemli. Yıl sonuna kadar Özbek-Türk iş birliği forumu düzenlemek istiyoruz. Katılımınız bizi çok memnun edecek.”

Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhocaev, OSTİM’in Özbekistan’daki çalışmaları ve iki ülke ilişkilerinin gelişimine sunduğu katkılardan dolayı OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’a Teşekkür Belgesi takdim etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’da Büyükelçiye, ABD'li yazar S. Frederick Starr tarafından kaleme alınan Orta Asya'nın bilim ve teknolojide dünyaya mal olmuş gelişimini anlattığı Kayıp Aydınlanma Arap Fetihlerinden Timur'a Orta Asya'nın Altın Çağı kitabını hediye etti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.