Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’e Yeni Eğitim Merkezi

Kaynak teknolojisinde eğitim verecek aynı zamanda, test ve belgelendirme hizmetlerinin tamamını sunacak olan MAYTEM, OSTİM’de hizmete girdi.
Ostim Editör
20 Nisan 2018 16:59

MAYTEM’in kuruluş amacı hakkında bilgi veren İdari İşler Müdür Murat Çerçi, kurucular olarak uzun yıllardır sektörde tecrübe sahibi olduklarını anlattı.

Çerçi, “Sadece pratik eğitim değil, aynı zamanda işin teorik kısmının da eğitimlerle kaynakçılara aktarılmasıdır. Alanında uzman sektörel tecrübe ve bilgi birikimine sahip, eğitimler verebilen dış kaynaklı uzmanlarımız da bulunmaktadır.” dedi.

15 ve 30 kişilik gruplar halinde 2 ve 3’er aylık dönemler halinde eğitimler vereceklerini anlatan Çerçi, “Kaynakçılığı hiç bilmeyen kişileri de eğitip sanayicilerin istihdamına sunacağız. Firmaların kaynakçı ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Aynı zamanda mevcutta çalışan kaynak ustalarının eğitim eksiklerini de gidereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Bölge Müdürlüğü olarak eğitim faaliyetlerine desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

ORSİAD Başkanı Nedret Yener ise eğitimli kaynakçıların yetişmesinin sanayiciler açısından kıymetli olduğunu dile getirdi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, eğitim hizmetinin OSTİM’de verilecek olmasının önemine dikkat çekerek, “Kaynakçılık eğitiminin bölgemizde çok karşılığı olduğunu düşünüyoruz. Bölgemizde firmalarımıza çok katkı sağlayacak.” görüşünü paylaştı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.