Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’in Kanaat Önderleri Geleceği Konuştu

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi tarafından bir yıllık faaliyetlerin paylaşıldığı İstişare Toplantısı Ankara’da gerçekleşti.
Ostim Editör
16 Ocak 2016 12:31

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi tarafından bir yıllık faaliyetlerin paylaşıldığı İstişare Toplantısı Ankara’da gerçekleşti. OSTİM’in kanaat önderlerini buluşturan toplantıda, OSB hizmetleri değerlendirildi, 2016 için beklentiler alındı.

OSTİM OSB tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, bir yıllık faaliyetlerin ortak akılla masaya yatırıldığı İstişare Toplantısı, yoğun bir katılımla yapıldı.

“Amacımız firmalarımızı rekabetçi yapmaktır”
Toplantıda katılımcılara hitap eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sanayicilerin memnuniyetinin kendileri için kıymetli olduğunu bildirdi. OSB’leri, belediye hizmetlerinin sanayileştirilmiş versiyonu olarak niteleyen Aydın; hizmetlerde etkin, verimli ve müşteri odaklılığın çok değerli olduğuna işaret etti.

Başkan Aydın, “Organizasyonel yapı olarak iddialı bir yapıyız. Bölgemizin öneminin farkındayız. Burada yapılanlar, Türkiye’deki diğer bölgeleri de ilgilendiriyor. Amacımız; firmalarımızı rekabetçi yapmaktır. Küçük işletmelerin esnekliği, dinamizmi ve inovatif yönü küçümsenmemelidir.” dedi.

Paydaşlarla beraber 2016’yı planlamak istediklerini kaydeden Orhan Aydın, “Bizim taslaklarımız ve planlarımız var. Bunu tek başımıza yapmak istemiyoruz. Sizin de ortak aklınızı, geleceğe dönük olarak bölgemize katkı sağlayacak düşünceleri buraya dahil etmek istiyoruz. Ülkemizdeki kamu politikalarında etkimiz oluyor. Türkiye’de kümelenme faaliyetlerini de yürüten ilk bölgeyiz. Bu konuda etkin bir çalışma içerisindeyiz. Geldiği noktalar itibarıyla büyük bir kazanım olduğunun farkındayız.” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

“Hedeflerimizi ortak belirlemeliyiz”
Aydın’ın ardından OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, 2015 faaliyetlerini aktardı. Arıcı, “Bölgemizdeki sanayicilerimizle birlikte; ortak akılla, hedeflerimizi ortak belirlememiz lazım. Hepimiz OSTİM’in daha iyi noktalara getirilmesi için çalışıyoruz. Bu grup, OSTİM’in kanaati önderleri. Onlarla beraber yapılan çalışmaların önemli sonuçlar çıkaracağını ümit ediyoruz. 2016’yı, onlardan aldığımız geri dönüşlerle planlayacağız.” dedi.

İstişare Toplantısı’nın ikinci bölümünde; hizmetlerin değerlendirildiği ve 2016’da yapılması istenilen çalışmaların tartışıldığı çalıştay gerçekleşti.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.