Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’in Kümelenme Tecrübesi Pakistan İçin Fırsat

Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanlığından Tuğgeneral Dr. Liaquat Ullah, OSTİM’in kümelenme konusundaki tecrübelerinin Pakistan için iyi bir fırsat olduğuna dikkat çekti.
Ostim Editör
24 Haziran 2019 11:54

Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanlığından Tuğgeneral Dr. Liaquat Ullah, OSTİM’i ziyaret etti. Pakistan’da askeri fabrikada proje yöneticiliği yapan General Ullah, Türkiye’de havacılık alanında üretim yapan firmalar hakkında bilgi edinmek ve iş birliği potansiyellerini yerinde görmek istediklerini kaydetti.

OSTİM’deki sektörel kümelenmelere ve bu alandaki tecrübelere dikkat çeken Ullah, Pakistan’da da sektörel kümelenmeler oluşturmayı, Türkiye ile iş birliği imkanlarını artırmayı amaçladıklarını ve bu konuda OSTİM’in tecrübesinin kendileri için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

Dr. Liaquat Ullah’a OSTİM ve bölge firmaları hakkında Bölge Müdürü Adem Arıcı bilgi verdi. Toplantıda OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alkan, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı V. Murat Çelik, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) OSTİM Sorumlusu Erdoğan Oran, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, OSSA Koordinatörü Ece Umay ve OSSA Proje Yöneticisi Uğur Aydın yer aldı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.