Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“OSTİM’in Kurgusunda İleri Görüşlülük Var”

OSTİM ailesi, S.S. OSTİM Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2014 Yılı Genel Kurul Toplantısı’nda bir araya geldi.
Ostim Editör
26 Mayıs 2015 17:03

OSTİM ailesi, S.S. OSTİM Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2014 Yılı Genel Kurul Toplantısı’nda bir araya geldi. Üyelere hitap eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kooperatifin zamanın gerekliliklerine göre farklı yapılar oluşturduğuna işaret ederek, “OSTİM’in kurgusunda ileri görüşlülük var.” dedi.

OSTİM organizasyonunun kurucu unsurlarından biri olan S.S. OSTİM Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Genel Kurul Toplantısı, OSTİM METEM Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Divan heyetinin Behzat Zeydan’ın Başkanlığında, A. Mithat Ertuğ ve Ufuk Bayraktar’dan teşkilinin ardından kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, üyelere hitaben yaptığı konuşmada Kooperatifteki berekete dikkat çekti.

“Sözleri tuttuk”
1967 yılında Cevat Dündar’ın verdiği sözleri tuttuklarını dile getiren Aydın, Ankara’nın sanayi kimliği kazanmasında OSTİM’in katkılarına işaret etti. Aydın, “Kuruluştan bu yana emek verenlere teşekkür ediyor, vefat edenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Kooperatif Genel Kurulunun OSB’nin kurucusu olarak her yıl toplanacağını vurgulayan Aydın, “Kooperatif, zamanın gereklerine göre farklı yapılar oluşturdu ve birçok faaliyet OSB başlığına taşındı. OSTİM’in kurgusunda ileri görüşlülük var. Bölgemizi eğitim, sağlık, spor ve sosyal tesisleriyle birlikte ‘sanayi şehri’ olarak tanımlıyoruz.” ifadelerini
kullandı. Orhan Aydın ayrıca 2014 yılında OSTİM adına yaşanan gelişmeleri ve projeleri de aktardı. Genel Kurulda Yönetim Kurulu, Faaliyet Raporu, Bilanço ve Gelir-
Gider Hesapları ile Denetim Kurulu ve Denetim Kurulu Raporu ayrı ayrı ibra edildi.

Öte yandan OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. de 2014 Yılı Olağan Genel
Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda, Yönetim Kurulu’nun 2014 Yılı Faaliyet
Raporu ve finansal tablolar üyelere okundu. Yapılan oylama sonucu, raporlar ve 2014 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı Yönetim Kurulu Üyeleri oy çokluğuyla ibra edildi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.