Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’in Üniversite Kurması Çok Önemli

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, OSTİM’i ziyaret etti. OSTİM Teknik Üniversitesi hakkında bilgiler alan Rektör İbiş, “Sizin gibi kuruluşların üniversite kurması çok önemli. Buraya teşvik getirilmesi lazım.” dedi.
Ostim Editör
18 Şubat 2020 10:24

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, OSTİM’de temaslarda bulundu. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, İbiş'e, bölgede yürütülen çalışmalar ve OSTİM’in kurumları hakkında bilgi verdi. Ostim Teknik Üniversitesi'nin kurulmasında Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş’in katkılarına dikkat çeken Aydın, üniversitedeki faaliyetler hakkında bilgiler aktardı.

Ankara Üniversitesi aynı zamanda OSTİM Teknik Üniversitesinin hami üniversitesi.

Ankara Üniversitesinin Ostim Teknopark A.Ş.'nin ortaklarından olduğunu hatırlatan Orhan Aydın, “Ortağı olduğunuz teknoparkımız çok başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Bölge içerinde üç binada nitelikli firmalarla çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

“Tematik üniversite olmanız önemli”

Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş de üniversite ve sanayi iş birliğinin önemine işaret etti. OSTİM Teknik Üniversitesine vurgu yapan İbiş, “Sizin gibi kuruluşların üniversite kurması çok önemli. Buraya teşvik getirilmesi lazım. Tematik üniversite olmanız önemli.” değerlendirmesini yaptı.

Rektör İbiş, OSTİM programı kapsamında Ostim Teknopark’ta faaliyet gösteren teknoloji şirketlerinde incelemelerde bulundu. Son olarak OSTİM Teknik Üniversitesini de ziyaret eden İbiş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı’dan öğrenci kontenjanı, bölümler ve sürdürülen çalışmaları dinledi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.