Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’in YFYİ Ödülü AppVest’e

ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programı Yeni Fikirler Yeni İşler’in (YFYİ) 2022 etabında kazananlar belli oldu.
Ostim Editör
15 Aralık 2022 10:15

Temel amacı, başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesillere benimsetmek olan etkinliği başlangıcından itibaren destekleyen OSTİM, bu seneki finalde 50 bin TL tutarındaki ödülü, AppVest ekibine verdi. Ostim Teknopark ile OSTİM Girişim Sermayesi Yatırım Fonu da YFYİ 2022’nin partnerleri arasında yer aldı.

Ödül töreninde konuşan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kurum olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile geçmişten bu yana çok sayıda projede yer aldıklarını bildirdi.

OSTİM bir girişimcilik hikayesi

OSTİM’in de girişimcilikten doğduğunun altını çizen Aydın, şunları söyledi: “Bu etkinliğin başlangıcından itibaren bu grupla beraber olduk. Bundan dolayı da son derece memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile bizim birçok projede ortaklıklarımız oldu. Halen bölgemizde Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin bir teknoparkı faaliyet gösteriyor. OSTİM’in uzun yazılışı; Orta Doğu Sanayi ve Ticaret Merkezi. İsim başlığımızda da orta doğu var. Dolayısıyla biz bu işin başından itibaren sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yarışmaya katılan; ödül alan, almayan bütün girişimcilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Bu etkinliğe ev sahipliği yapan ODTÜ Teknokent ekibine teşekkürlerimi belirtmek istiyorum.

OSTİM de bir girişimci hikayesi. Ankara’nın sanayileşmesine imza atan, Ankara’nın sanayileşmesinde önemli bir yeri olan, Ankara’da hiçbir sanayi yokken, 12 tane OSB’deki firmalarımızı adeta kuluçka görevi yaparak onları bölgelere yetiştiren bir bölgenin temsilcisiyiz. Aynı zamanda Ostim Teknopark’ımız, OSTİM Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’muz ve OSTİM Teknik Üniversite’mizle beraber onları temsilen; burada yarışan girişimcilerimizden, biraz da bölgemizi ve üretim dünyasını ilgilendirdiği için ödülümüzü AppVest’e vermeyi uygun gördük.”

Prototip ve seri üretimde herkese hitap eden bir fikir

AppVest, prototipleme ve seri üretim problemlerini herkese hitap eden yaklaşımlarla çözen bir iş fikri. Hem üreticilerim hem de müşterilerin beraber olabildiği bir platform oluşturarak sektörün dile getirilen tüm problemlerini aynı çatı altında çözmeyi hedeflemektedir. Üretimin temel unsurları olan; fiyatlandırma, imalat, kontrol ve lojistik konularındaki gereksinimleri herkes için çözmektedir. Amacı, Avrupa üretim standartlarını yakalarken, üretim sektörünün üzerindeki yükü hafifleterek süreci hızlandırmaktır.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.