Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostimli firmalar, Google ile internette

Google Türkiye ve OSTİM OSB işbirliği ile KOBİ’ler interneti daha etkin bir pazarlama aracı olarak kullanabilecek.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

 
Google Türkiye ve OSTİM OSB işbirliği ile KOBİ’ler interneti daha etkin bir pazarlama aracı olarak kullanabilecek.

Ostim Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfında, internet dünyasının KOBİ’lere sunduğu fırsatlar ve internet reklamcılığını etkin kullanma yöntemlerini tanıtmak amacıyla ücretsiz eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıya Google Türkiye ve OSTİM OSB yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Google’ın internet dünyasının en çok kullanılan arama motoru olmasının yanı sıra internet reklamcılığında da güçlü bir çözüm ortağı olduğuna dikkat çekti. Küresel mali kriz tehdidinin gündemde olduğu bir sırada hayata geçirilen proje ile KOBİ’lere motivasyon vermek istediklerini vurgulayan Aydın, Ostimli firmaların Google Adwords’ten yapılan özel anlaşma çerçevesinde yararlanabileceklerini belirtti.
Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ise Google ve internet reklamcılığı hakkında bilgiler vererek Google AdWords’ün avantajlarından söz etti. İçil, Google Türkiye olarak KOBİ’lerin online dünyanın sunduğu fırsatlardan etkin olarak yararlanmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Bu amaçla OSTİM OSB ile işbirliğine gittiklerini söyleyen İçil, Ostim üyelerinin yeni pazarlara açılmalarına imkân tanıyacak online pazarlama faaliyetleri ve internet reklamcılığını etkin olarak kullanmalarını sağlayacak yöntemler konusunda onlara rehberlik etmek istediklerini ekledi. Toplantının ikinci kısmında ise Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Esra Güler ve Google AdWords Müşteri İlişkileri Yöneticisi Gonca Başak, firmalara Google AdWords’ü nasıl kullanacaklarını anlattılar.
Google Adwords; Google üzerinde arama yapan kişilerin aradıkları kelimelerle bağlantılı ürün ve hizmetlere, hedeflenen dil ve coğrafi bölgeye göre reklam yayımlama ve reklamın okunma sayısına göre ücretlendirme gibi avantajlar sunuyor.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.