Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim’li KOBİ’ler TATEF’de kol kola girdi

• Ülkemizin en kapsamlı ihtisas fuarı olan TATEF 2006 - Uluslararası Metal İşlem ve Teknolojileri Fuarı 12–17 Eylül 2006 tarihleri arasında CNR EXPO’da organize edildi. Ostimli firmalar fuarda ortak alanda bir araya geldi
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

•Ülkemizin en kapsamlı ihtisas fuarı olan TATEF 2006 - Uluslararası Metal İşlem ve Teknolojileri Fuarı 12–17 Eylül 2006 tarihleri arasında CNR EXPO’da organize edildi. Ostimli firmalar fuarda ortak alanda bir araya geldi.

Gerçekleştiği her yıl katılımcıları, kapsamı ve profesyonel ortamıyla uluslararası ilgi odağına dönüşen TATEF fuarları aynı zamanda bölgemizin en büyük fuarı olma özelliğini de gelişerek koruyor.
TATEF Fuarı ITF-İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilirken, Makine İmalatçıları Birliği (MİB) ve Takım Tezgâhları İşadamları Dayanışma Derneği (TİAD) tarafından da destekleniyor. İki yılda bir organize edilen TATEF Fuarı’nda, makine imalat sanayisinin toplam siparişlerinin yüzde 46’sı gerçekleştiriliyor.
Fuar, ticari verimliliğin öne çıktığı bir platform olmasının yanı sıra, en son teknolojilerin sergilendiği, akademik çevre ve makine sektörünün buluştuğu “Üniversite – Sanayi işbirliğini” de pekiştiriyor.

TATEF’E YABANCI AKINI
Fuar öncesinde yapılan yurtdışı tanıtımı ile TATEF’e katılan üretici firmalarla ile iş bağlantıları gerçekleştirdi. TATEF 2006, dünyanın her yerinden gelen binlerce yabancı ziyaretçiye de ev sahipliği yaptı.
Bunun yanı sıra KOSGEB de fuarı destekliyor. KOSGEB’in verdiği tam destek küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin de sektörün öncü firmaları ile aynı platformda olmasını sağladı.
Organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve Türkiye’nin tüm üretim birimlerinin ilgisiyle gerçekleşen TATEF Fuarı, katılımcı firma sayısı, sergilenen ürün çeşitliliği ve sergileme alanlarının sürekli büyümesiyle yalnızca ülkemizin değil, bölgemizin de en büyük organizasyonu niteliğini taşıyor.
Tatef Fuarı’nda organizatör firma ile Ostim Bölge Müdürlüğü arasında bir işbirliği yapılmış ve bu işbirliği çerçevesinde fuara katılan Ostim’ li firmalarımız için özel indirimler uygulanmıştır. Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, 1000 metrekarelik alanda, 20 ayrı Ostimli firma ile birlikte tek çatı altında ortak katılım gerçekleştirmiştir. Ayrıca fuara katılamayan firmaların ve bölgenin tanıtımı yapılmış ve OSB otobüs organizasyonları ile sanayiciler fuarı ziyaret etme olanağı buldular. OSTİM alanını tercih ederek güç birliği yapan firmalar şunlar:

• Ankara Hamak Makine / Vortex Compressor
• Mavi Mühendislik Makina,
• Aksa Endüstri Makina Ve Sanayi,
• Kayen Metal,
• Cematek Mühendislik,
• Emt Endüstriyel Makina Tasarım,
• Metaş Balans Sanayii,
• Hemaş Hidro Elektro Mekanik Makina,
• Vibromak Yüzey İşlem Teknolojileri,
• Miksan Makina,
• Hüner Gazaltı,
• Koray Sanayi Ürünleri Paz/ Buğra Kaynak Makinaları,
• Özyadigar Makina Vida Sanayi,
• Emsi Metal Sanayi Tic. Ltd. Şti,
• Endüstri Teknik,
• Yörük Hidrolik Makina,
• Billur Makine,
• Eta Transformatör
• O2B
• Podim Polisaj Disk Zımrapa Sanayi.

OSB, KOBİ’ler için yerini alıyor


MÜSİAD– İstanbul 23–28 Kasım
İlk düzenlendiğinde rekor ziyaretçi sayısı ile gerçekleşen MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nın ikincisi 23-26 Kasım 2006 tarihlerinde CNR Expo Center Fuar Merkezi’nde yapılacaktır. Fuarı, 2500 MÜSİAD üyesi ile 60 ayrı ülkeden 1500 yabancı sanayici-işadamı, konuk Başbakanlar, Bakanlar, Yurtdışından Konuk Bakanlarla birlikte yaklaşık 170 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Ostim’in standlı katılacağı MÜSİAD Fuarı’nda bölgede bulunan KOBİ’lerimiz tanıtımı yapılacak ve sanayicilerimiz fuarı gezebilmesi için otobüs organizasyonu düzenlenecektir. Otobüs organizasyonuna katılmak isteyen sanayicilerimiz fuar ve organizasyon birimimizden bilgi alabilirler.

PLASTAVRASYA 2006
ORTAK KATILIMDA YERİNİZİ ALIN…

TÜYAP TÜM FUARCILIK YAPIM A.Ş. tarafından 29 Kasım-3Aralık 2006 tarihleri arasında TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ - BEYLİKDÜZÜ’nde düzenlenecek olan PLAST EURASIA İSTANBUL 2006,16. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’ na Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüzce bu yılda ortak katılım yapılacaktır.
Fuarda; Isı ve kontrol cihazları, kimyasal ve hammaddeler, makine yan ve ara sanayi, plastik makinesi ve kalıp sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız yer alacaktır.
Ortak katılımımızda yer almak isteyen firmalarımız; almak istedikleri kadar metrajları ile birlikte aşağıda belirtilen telefona bilgi vermeleri rica olunur.


BIG 5-Dubai, 27 Ekim–1 Kasım
Dubai World Trade Center’da düzenlenen The BIG 5 SHOW 2005-İnşaat, Su Teknolojileri ve Çevre, Cam ve Metal, Havalandırma ve Soğutma, Temizlik ve Bakım Fuarı'nın Türkiye milli katılımı, İMMİB-İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri organizasyonunda ve İGEME koordinasyonunda gerçekleştiriliyor.
B.A.E. dışında, fuara en çok firma ile iştirak eden ülkeler İtalya, Almanya ve Çin olurken, Türkiye'den katılım, münferit katılımcılarla birlikte 55 firma olarak gerçekleşmiş. Firmaların pazarı yakından görüp izlemelerini sağlamayı hedefleyen Ostim, fuara iş gezisi düzenleyecek.

IV. KOBİ ZİRVESİ
KOBİ sorunlarının tartışıldığı ve KOBİ’ler için yol haritalarının çizildiği, ülkemizin en önemli organizasyonlarından biri kabul edilen KOBİ Zirveleri’nin IV.sü bu yılda, üretimin ve ticaretin tüm alanlarında yaşadığımız sorunlara çözüm bulmak için 13-14 Aralık 2006 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.
TOSYÖV, TOBB, KOSGEB, TÜBİTAK,REKABET KURUMU ve Türk Patent Enstitüsü işbirliği ile yapılacak Zirve’nin ana teması “KOBİ’lerin sürdürülebilir rekabet gücü ve inovasyon” olacaktır.
Zirve, Devlet Planlama Teşkilatı, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, MPM, İGEME gibi kamu kurumları, üniversitelerimiz, TAYSAD, BEYSAD, OSD, gibi
sektörel kuruluşlar ve Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), Küçük Sanayi Siteleri (KSS), Teknoparklar, Serbest Bölgeler, Sanayi ve Ticaret Odaları, SİAD’lar ve
TESK, KALDER, TBD, TBV, İKV gibi sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile KOBİ’lerimizi bir araya getirerek, etkileşimli geniş bir katılımın olmasını sağlayacaktır.

Partner Ülke TÜRKİYE!
HANNOVER MESSE 2007 FUARI (16-20 Nisan)
OSTİM ORTAK KATILIMI
Uzun yıllardan sonra HANNOVER MESSE 2007 imalat sanayi fuarına Türkiye yine “Partner Ülke” katılımı gerçekleştirecektir. “Partner Ülke” organizasyonu bu fuara yıllardan beri milli katılım gerçekleştiren İstanbul Ticaret Odası tarafından organize edilecektir. Önümüzdeki yıl fuar katılımları her sene olduğu gibi her katılımcının üretimine göre doğru alanda yerleştirmektir. Aşağıda bilgilerini vermiş olduğumuz ihtisas alanlarında Subcontracting bölümünde hem dökümcülere (3. holde) hem de diğer tüm yan sanayicilere (4. holde) bir milli katılım düzenlenmektedir. Enerji için 12. holde MDA (hidrolik & pnömatik) için ise 21. holde de milli katılımlar bulunmaktadır.
Ayrıca 2.000 – 2.500 metrekarelik bir alan, Türkiye’nin devlet kuruluşlarına, hükümet temsilciliklerine, derneklere, sanayi odalarına, teşvik kurumlarına, organize sanayi bölgelerine, İhracatçı Birlikleri’ne, hizmet sektöründeki firmalara, uluslararası bağlantı oluşturma servisleri gibi yabancı yatırımcıyı Türkiye’de faaliyete teşvik edebilecek, yabancı satın almacıya bilgi verebilecek kurumlara ve kültürel faaliyetlere ayrılacaktır.
Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü fuara ortak katılım yapmayı planlıyor. Sanayicilerle birlikte bu fuarda yer alabilmek için çalışmalar yapan OSB, salon ve alan büyüklüğünü gelen taleplere göre belirleyecek.
Fuara katılmak isteyen sanayicilerin aşağıda belirtilen telefonu arayarak bilgi alması ve talep formunu doldurması gerekiyor.
HANNOVER MESSE Fuarı Çatısı Altında Yer Alan İhtisas Fuarları:
* Industrial Automation;
Uluslararası proses, üretim ve bina otomasyonu ihtisas Fuarı
* MDA – Motion, Drive & Automation;
Uluslararası Hidrolik ve Pnömatik ihtisas Fuarı (19. – 26. holler arası)
* Digital Factory; Uluslararası endüstriyel yazılım ve çözümler ihtisas fuarı
* Subcontracting;Uluslararası yan sanayi ve ham madde ihtisas fuarı
* Energy; Uluslararası yenilebilinir enerji, enerji dağıtımı, enerji üretimi ve elektroteknik ihtisas fuarı
* Pipeline Technology; Uluslararası boru sistemleri ve kanal ağları ihtisas fuarı
* FM Solutions; Uluslararası endüstriyel hizmetler ve tesis bakımı ihtisas fuarı
* Comvac; Uluslararası basınçlı hava ve vakum teknolojileri ihtisas fuarı
* Surface Technology; Yüzey işlem teknolojileri ihtisas fuarı
* MicroTechnology;Uluslararası mikro sistem ve nano teknolojileri ihtisas fuarı
* Research & Technology; Araştırma ve geliştirme yenilikleri sunumu

Bilgi için; Derya Erdoğan, Fuar ve Organizasyon Yöneticisi
Tel: 0 312 385 74 84 E.mail; derya@ostim.com.tr

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.