Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostimliler ağaç dikme şenliğinde buluştu

Ostim yeşile kucak açıyor. OSB’nin 2005 yılı için plânlanan çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları başlarken, ağaç dikme şenliği yapıldı.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:20

Ostimliler ağaç dikme şenliğinde buluştu

Ostim yeşile kucak açıyor. OSB’nin 2005 yılı için plânlanan çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları başlarken, ağaç dikme şenliği yapıldı.

Ostim yeşile kucak açıyor. OSB’nin 2005 yılı için plânlanan çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları başlarken, ağaç dikme şenliği yapıldı. Ostim Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, OSİAD ve ORSİAD yöneticileri, bölge esnafları ile OSB çalışanlarının hazır bulunduğu Ağaç Dikme Şöleni’nde Cevat Dündar Caddesi üzerindeki 11 dönümlük ağaçlandırma alanına çeşitli cinsten yüzlerce ağaç dikildi. Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmalarının sosyal sorumluluk içinde değerlendirdiklerini belirterek, bundan sonra ağaçlandırılan alanların yürüyüş yolları, banklar ve çeşitli figürlerle tamamlanacağını belirtti. Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Güçlü de törende yaptığı konuşmada sanayi bölgelerinin çevreye duyarlı olması gerektiğini belirtti. Güçlü Ostim’in çevere çalışmalarını takdir ettiklerini ve dernek olarak her türlü desteğe hazır olduklarını kaydetti. Çalışmalara ilişkin bilgi veren OSB Müdür Yardımcısı İdris Akyüz, Ostimli KOBİ’lere hizmet vermekten mutlu olduklarını belirterek, ağaçlandırma çalışmalarını organize sanayi bölgesindeki 7 ayrı alanda Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Daire Başkanlığı ile ortak yürüttüklerini söyledi. Çevre Daire Başkanlığı yöneticilerine teşekkür eden Akyüz, Ostim’de muhtelif alanlara Katalpa, Lübnan Sediri, Kızılcık, Mavi Selvi, Japon Ayvası, Yayılıcı Ardıç, Filbahri, Mavi Ladin, Karaçam, Süs Eriği, Ateş Dikeni, Keçi Sakalı, Leylak, Altuni Piramidal Doğu Mazısı, Ihlamur ve Kartopu olmak üzere yaklaşık 2 bin 500 fidan dikiminin plânlandığını söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.