Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

‘OSTiMTECH Fabrika’ Genç İstihdamına Katkı Verecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenmesi uygun bulunan OSTİMTECH Fabrika ile Ankara’da nitelikli genç istihdamının artırılması amaçlanıyor.
Ostim Editör
16 Kasım 2020 10:03

Ankara Kalkınma Ajansı ve OSTİM Teknik Üniversitesi iş birliği ile Ankara’da genç istihdamı artacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı SOGEP kapsamında desteklenmesi uygun bulunan “OSTİMTECH Fabrika” için imzalar atıldı.  Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek tarafından imzalanan sözleşme ile Ankara’da nitelikli genç istihdamının artırılması amaçlanıyor. OSTİM Teknik Üniversitesi Yerleşkesinde kurulacak OSTİMTECH Fabrika, mesleki yetkinliklerin kazandırılacağı tam donanımlı bir yapı olarak hizmet verecek.

İşsizlere yetkinlik kazandırılacak

Atölyelere, fikri haklar ve ticarileşme, sertifikasyon ve kuluçka merkezlerine yer verilecek yapıda, OSTİM Teknik Üniversitesinin donanımlı akademisyenlerinin oluşturduğu müfredat ile nitelikli işsizlere ve girişimci adaylarına yetkinlik kazandırılacak. OSTİM kümelenmeleri ile yakın iş birliği ile mesleki ve teknik alanlardan mezun işsizlere sektör ihtiyaçlarına yönelik yetkinlik eğitimleri verilecek. Öte yandan girişimcilik potansiyeli olan teknik becerisi yüksek nitelikli işsizlere, tekno-girişim koçluğu ve kuluçka hizmetleri sunulacak. Projenin kamu, sanayi, üniversite iş birliklerine örnek olması bekleniyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.