Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTiMTECH İş Birliğinde Yerlileştirildi 50 Ülkeye İhraç Ediliyor

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH), KOSGEB ve Jeomed İlaç A.Ş. iş birliği ile geliştirilip patent ile koruma altına alınan Türkiye’nin ilk yerli ve milli lens solüsyonu tanıtıldı. Solüsyon 50 ülkeye ihraç ediliyor.
Ostim Editör
14 Temmuz 2021 17:32

OSTİM Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtıma konuşmacı olarak Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, Turizm ve Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Arife Polat Düzgün, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt,

Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Jeomed İlaç A.Ş. Başkanı Süleyman Polat, Jeomed İlaç A.Ş. Başkan Yardımıcısı Emel Saraç, OSTİM OSB Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Fatin Dağçınar ve davetliler katıldı.

50’yi aşkın ülkeye ihraç ediliyor

Amerika, Rusya, Yunanistan ve Hindistan başta olmak üzere 50‘yi aşkın ülkeye ihraç edilen ilk yerli ve milli lens solüsyonunun katma değer ürettiğini vurgulayan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, “İthalat hacmi katma değeri yüksek. Üniversitemizin gururla partnerlik yaptığı Jeomed şirketi 50’yi aşkın ülkeye katma değerli ürün ihracatı olan bir teknoloji şirketi. Bu şirketler öncü şirketler, önleri açılması gereken şirketler, biz de üniversite olarak elimizden geldiği kadar böyle yıldız şirketlerle iş birliği yapmaya çalışıyoruz.” dedi. 

173 Ülke Türkiye’nin lens suyuyla gözünü yıkayacak

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Arife Polat Düzgün, Türk malını gördüğümüz zaman İstiklal Marşı’nı dinler gibi heyecanlandığını dile getirdi. Düzgün, “Bütün bürokratlarımıza seslenmek istiyorum; işleri kolaylaştıralım zorlaştırmayalım tek istediğimiz bu. Çalışmak en büyük ibadettir, lütfen çalışalım. Türkiye olarak yapamayacağımız hiçbir şey yok. 173 ülkede, lens kullanmak isteyenler Türk suyuyla gözünü yıkayacak. Elimize aldığımız her şey neden Türk malı olmasın? Biz bütün dünya için üretiyoruz, üretmeye de devam etmek istiyoruz.” değerlendirmesin yaptı.

OSTİM OSB’de dünyada olmayan bir örgütlenme modeli var

Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin ülkemiz için geçekten Üniversitelerde okutulması gereken bir model olduğunu vurguladı. Dural, şunları kaydetti: “Burada ülkemizde, dünyada olmayan bir örgütlenme modeli var. Gerçekten tabandan ve işin içinden gelen inşaların, yukardan aşağı değil aşağıdan yukarıya yarattığı bir model ve bu model dünyaya ulaşmış bir durumda.” dedi.

“Her yıl binin üzerinde Ar-Ge projesine destek oluyoruz”

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Türkiye’nin kendi kendine yeter hale gelmesi gerektiğini vurguladı. Kurt: “Türkiye ne zaman bilim ve teknolojide Ar-Ge ve inovasyonu bıraktı, ne zaman girişimcilik cesaretini bir kenara koyduysa o zaman bu problemler kendini göstermeye başladı. KOSGEB ailesi olarak her yıl binin üzerinde Ar-Ge projesine destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Jeomed’i tebrik ediyor, KOSGEB ve OSTİM Teknik Üniversitesiyle başladıkları yolda çok daha fazlasını gerçekleştirecekler.” dedi.

Böyle bir üniversite lazımdı

Jeomed İlaç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Polat, üretim ve desteğin önemine dikkat çekerek, projelerine KOSGEB’in çok kısa sürede dönüş yaptığını ifade etti.  Polat şunları söyledi, “Ar-Ge projesi olarak bunu başarıp sadece küresel firmalara mal edilen yüksek teknolojik ürünlerini Jeomed gibi Türkiye’nin neferi bir firmanın üreteceğine inandık ve Türk halkına armağan ettik. OSTİM Teknik Üniversitesi gerçekten sanayi dünyasının üniversitesi ve böyle bir üniversite gerçekten lazımdı. Büyük destekleri için çok teşekkür ederiz.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.