Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Palandöken: “Dün hayal edilemeyecek şeyler bugün yapılıyor”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “OSTİM, her şeyin başı, ticaretin başı; Ahi kültürünün geleneklerini temsil eden nitelikli, uluslararası bir sanayi. OSTİM çok güzel bir eser oldu. Düne kadar hayal edilemeyecek şeyler bugün yapılıyor.” dedi.
Ostim Editör
03 Kasım 2022 16:20

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TESK Genel Başkan Vekilleri Burhan Aksak ve Fevzi Apaydın’la birlikte OSTİM’i ziyaret etti.

OSTİM Başkan Vekili Sıtkı Öztuna, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Müldür, OSTİM Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca ve OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu’nun da yer aldığı ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Palandöken, “OSTİM, her şeyin başı, ticaretin başı; Ahi kültürünün geleneklerini temsil eden nitelikli, uluslararası bir sanayi. Dolayısıyla küçüğü olmayanın büyüğü de olmaz. Bunu daha da büyütmek için sizlerle birlikte çaba gösteren esnaf ve sanatkarlara, buraya hizmet etmiş herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Rahmete erenlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara da Allah uzun ömürler versin.” dedi.

“OSTİM bizim paydaşımız”

OSTİM’i “Çok güzel bir eser oldu.” sözleriyle tanımlayan Bendevi Palandöken, şu görüşleri paylaştı: “Hep hayal edilirdi; Ankara’da sanayi, turizm, sağlık sektörü olur mu? Olan tek şey vardı; üniversite. Dolayısıyla artık kurumsal yapının en ince noktasında bugün OSTİM Teknik Üniversitesi kuruldu. Düne kadar hayal edilemeyecek şeyler bugün yapılıyor. OSTİM Teknik Üniversitesi; amacına uygun bir üniversite. Bu üniversite; mesleki yeterliliği geliştirecek, teknik bir üniversite. Artık sıfırdan makine yapacak, işletecek, fabrika kuracak, istihdam sağlayacak bir yer. OSTİM bizim paydaşımız. Hem TESK hem OSTİM bir arada ortak projelerle hem ülkemize, milletimize hem de camiamıza yararlı olacak.”

Orhan Aydın Bey’e ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Sizi zaten yakından tanıdığım için yapacağınız her iş inşallah hayırlara vesile olup neticelenir. Değerli OSTİM yönetimine, çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da programda şunları söyledi: “Bölgemize teşrifinizden dolayı tüm OSTİM’li sanayicilerimiz ve esnafımız adına teşekkür ediyorum. Buradaki yapı; buranın tarihi 1967. Buranın kurucuları tam sizin tanımınıza uygun; esnaf ve sanatkarların oluşturduğu bir bölge OSTİM. Merhum Cevat Dündar Kırşehirli, tam bir Ahi kültürüyle yetişmiş.”

Aydın, OSTİM ve TESK arasında iş birliklerini geliştirerek ortak projelerde olmaktan memnuniyet duyacaklarını kaydetti.

Palandöken daha sonra Ostim Teknopark A.Ş. ve OSTİM Teknik Üniversitesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.