Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Polis Amca Öğrencileri OSTİM’i Tanıdı

OSTİM Orhan Aydın Polis Amca İlköğretim Okulu
Ostim Editör
22 Mart 2013 21:57

Bilim Kahramanları Turnuvası’yla adını Türkiye’ye duyuran Polis Amca İlköğretim Okulu öğrencileri OSTİM‘i ziyaret ederek, OSTİM ve kurumları hakkında bilgiler aldı.

Okul Müdürü Mete Kızılkaya, Fen ve Teknoloji Öğretmeni İsmail Dönmez ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Seracettin Gürbüz’le birlikte OSTİM’e gelen grup, ilk olarak OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’la bir araya geldi.

Öğrencilere meslek tercihleri hakkında sorular soran Aydın, başarı için azimli olmak ve çok çalışmak gerektiğini hatırlattı. OSTİM’in imkanlarından da bahseden Başkan Aydın, “OSTİM Türk sanayisinin temel taşlarından biridir. Burada yer alan 5 bin işletme 17 ana sektörde üretim yapıyor ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. Kariyerinize burada yön vermek isterseniz OSTİM ve firmaları olarak sizlere her zaman kapımız açık.” dedi.

Ziyaretin ardından yeşil bina konseptli OSTİM Yönetim Merkezi gezildi. Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Küme Koordinatörü Pınar Yalman, OSTİM Yönetim Merkezi’nin; ısınma, yalıtım ve yenilenebilir kaynaklara yönelik yapı ve inşat teknolojisi ile ilgili bilgilendirme yaptı. OSTİM İnsan Kaynakları Koordinatörü Ufuk Okan Güvendiren ise meslek seçimlerinde dikkat edilmesi gereken konuları anlattı.

Öğrenciler daha sonra OSTİM Vakfı Genel Sekreteri Gülnaz Karaosmanoğlu’yla birlikte OSTİM’li firmaları ziyaret ederek üretim süreçlerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Polis Amca İlköğretim Okulu Öğrencileri, Bilim Kahramanları Turnuvası’nın Ankara finaline katılan tek devlet okulu olmuş ve İlham Verici Takım Ödülü’nü almıştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.