Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Rektör Doğan: “Sanayi İle İş Birliği Çabası İçerisindeyiz”

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, sanayicilerle iş birliği çabası içinde olduklarını belirterek, "OSTİM, bir nevi sanayici yetiştiren kültür ortamı diyebiliriz.” dedi.
Ostim Editör
18 Ekim 2017 15:20

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, sanayicilerle iş birliği çabası içinde olduklarını belirterek, “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’de belki sanayinin bel kemiği diyebileceğimiz, bünyesinden pek çok büyük sanayici çıkarmış bir merkez. Bir nevi sanayici yetiştiren kültür ortamı diyebiliriz.” dedi.

Rektör Doğan, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Vakfı ve OSB Yöneticileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Üniversite öğretim üyelerinden Dr. Mehmet Doğan Aşık’ın da yer aldığı ziyarette iki kurum arasında iş birliği olanakları değerlendirildi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından izlediklerini belirtti. Aydın, üniversitelerin sanayiyle iç içe olması gerektiğini ve kurum olarak kapılarının açık olduğunu vurguladı.

“Sanayicilerimizden destek bekliyoruz”
Üniversitenin, Kas İskelet Sistemi Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi akademisyenlerinden Dr. Mehmet Doğan Aşık, medikal teknolojiler alanında gerçekleşen bilimsel çalışmaların ticarileştirilmesi noktasında firmalara fırsatlar sunabileceğine işaret etti. Bu fırsatları değerlendirerek üniversitede geliştirilen ürünleri ticarileştirmeyi hedeflediklerini bildiren Aşık, şu görüşleri aktardı: “Ankara’da konuyla ilgili tüm paydaşlarla birlikte medikal sektörünün gelişmesi için çalışmalara başladık. Kısmet olursa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da desteği ile devam ederek, geliştirerek ilerleyeceğiz. Sanayicilerimizden ortak projeler yapma konusunda daha destekleyici olmalarını bekliyoruz.”

“OSTİM, sanayinin bel kemiği”
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan, en baştan itibaren sanayicilerle iş birliği çabası gösterdiklerini kaydetti. Doğan, “Sanayicimizle iş birliği çabası içerisindeyiz. Orhan Aydın Bey, Türk sanayisinin duayenlerinden. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’de belki sanayinin bel kemiği diyebileceğimiz, bünyesinden pek çok büyük sanayici çıkarmış bir merkez. Bir nevi sanayici yetiştiren kültür ortamı. Biz de üniversite olarak hep yakın ilişki içerisinde olduk. Bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz. Bugün bazı ortak konularda istişare toplantısı yaptık.” dedi.

Metin Doğan, “OSTİM Türkiye’nin göz bebeğidir. Biz arzu ediyoruz ki dünyanın da gözbebeği olsun. İnşallah o yolda hızla ilerliyor. Biz de üniversite olarak elimizden gelen iş birliği ve desteği sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Doğan ve beraberindekiler, OSTİM bünyesindeki kümelenmelerde de incelemelerde bulundu.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.