Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Rızai: “OSTİM örnek bir oluşum”

İran Devlet Uzlaştırma Konseyi Sekreteri Dr. Muhsin Rızai, beraberindeki İran’lı bürokratlarla birlikte OSTİM’i ziyaret etti.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

İran Devlet Uzlaştırma Konseyi Sekreteri Dr. Muhsin Rızai, beraberindeki İran’lı bürokratlarla birlikte OSTİM’i ziyaret etti.

İran Devlet Uzlaştırma Konseyi Sekreteri Dr. Muhsin Rızai Ankara'daki temasları sırasında OSTİM’i de ziyaret etti. Beraberindeki İranlı üst düzey bürokratlarla birlikte programına OSTİM organize sanayi bölgesinden başlayan Rızai'yi OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın karşıladı. OSTİM İdare Merkezi Seminer ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Başkan Aydın, İranlı yetkililere OSTİM hakkında bilgi verdi. İki ülkenin ticari anlamda ilişkilerinin önümüzdeki dönemde daha da gelişmesi için büyük çaba sarf ettiklerini kaydeden Başkan Aydın, D-8 ve İKÖ ile bağlantılı İslam ülkeleri ile yaptıkları ilişkilerin artırılmasını beklediklerini söyledi.

İslam ülkelerine örnek
Rızai ise yaptığı kısa konuşmada, Türkiye'nin sanayi bölgeleri anlamındaki bu gelişmişliğinin diğer İslam ülkelerine de örnek olduğunu belirtti. OSTİM’de ki tecrübeden faydalanmak isteyebileceklerini kaydeden Rızai, “İran’da da sanayi bölgelerimiz var ancak sizdeki gibi bir kurumsallaşma yok. Bu konuda tecrübelerinizi aktarmak üzere bir heyetle sizleri İran’a bekleriz” dedi.

Konuşmaların ardından OSTİM’li yöneticilerle birlikte Lale Restoran’da yemek yiyen Rızai, firmalara ziyaretlerde de bulundu. Firma yetkililerinden çalışma şekilleri ve üretimleri konusunda bilgiler alan Rızai, akşam saatlerinde OSTİM’den ayrıldı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.