Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Rus Sanayicilerden İşbirliği Teklifi

Rusya Endüstri Parkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Maxim Pazdnikov, “Türk ve Rus firmaları işbirliği içerisinde olmalı.”
Ostim Editör
11 Mayıs 2015 17:17

Organize Sanayi Bölgelerini (OSB) incelemek ve işbirliği fırsatlarını araştırmak üzere Türkiye’ye gelen Rusya Endüstri Parkları Derneği (Association of Industrial Parks of Russia) yönetim kurulu üyelerinin ilk tercihi OSTİM oldu. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Maxim Pazdnikov, “Türk ve Rus firmaları işbirliği içerisinde olmalı.” mesajını verdi.

“İşbirliği kaynaklarımız var”
OSTİM’i ilgi çekici bulduklarını belirten Başkan Pazdnikov, “Türk ve Rus firmaları işbirliği içerisinde olmalı.” vurgusunu yaptı.

“Türk ve Rus şirketler arasında ciddi bir işbirliği geliştirebilecek kapasitemiz ve kaynaklarımız var. Şirketlerimiz sadece ticaret değil yatırımda da ortaklık yapmalı.” diyen Pazdnikov, Türk firmalarının Rusya’da büyüdüğünü ve piyasalarda ürünlerini daha da yerelleştirdiğini belirtti. Rus Yönetici, ülkesinde tekstil sektörü, otomotiv yedek parça, inşaat malzemeleri ve mekanik sektörlerinde yatırıma ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.

Bölgenin kuruluşu ve organizasyon yapısı hakkında 14 kişilik heyeti bilgilendiren OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, “Rusya ile de OSTİM modelinin transferi konusunda çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

OSTİM’deki işletmelerde incelemelerde bulunan heyet Eskişehir, Bursa, Kocaeli ve İstanbul’daki OSB’leri de ziyaret edecek.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.