Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Sabancı: Ostim’den çok etkilendim

OSİAD’ın genel kuruluna katılmak üzere Ankara’ya gelen TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, bölgedeki firmaları gezerek, Ostim’den çok etkilendiğini söyledi.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:14

OSİAD’ın genel kuruluna katılmak üzere Ankara’ya gelen TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, bölgedeki firmaları gezerek, Ostim’den çok etkilendiğini söyledi.

 

OSİAD’ın 14. Olağan Genel Kurulu’nda başkan ve yönetim yenilendi. Başkanlığa Nihat Güçlü seçildi. Yeni Başkan Nihat Güçlü, “Ostim’i Türkiye ve dünyaya tanıtacağız” dedi.

 

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kongrede, başkanlığa Nihat Güçlü seçilirken, yönetim kurulu da yenilendi. Derneğin 11 kişilik yönetimine ilk kez bir işkadını girdi.

 

Genel kurula TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Türkonfed Başkanı Enis Özsaruhan, Sincan Sanayici ve İşadamı Derneği Başkanı Selahattin Sağlam, Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İrfan Giral, Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın da katıldı.

 

TÜSİAD Başkanı, OSİAD yöneticileri ile birlikte bölgeyi gezdi. İşletmeleri tek tek gezen ve üretim, çalışma koşulları, ihracat potansiyeli, kalifiye eleman konularında bilgi alan Sabancı, yaptığı değerlendirmede Ostim’in Ankara ve Türkiye sanayisi açısından önemli olduğunu söyledi. Ostim’de Türkiye’nin gururu sayılacak işletmeler bulunduğunu ifade eden Sabancı, “Ostim’den etkilendim. Ancak görüyorum ki, burada da bir dizi sorun yaşanıyor. En önemli sorun da KOBİ’lerin önüne bir strateji konulmamasıdır” dedi.

 

YENİ BAŞKAN NİHAT GÜÇLÜ

Nihat Güçlü ve Özgür Savaş Özüdoğru’nun listelerinin yarıştığı kongrede, oylama sonucunda 120 oy alan Nihat Güçlü’nün listesi kazanırken, Özüdoğru’nun listesi 71 oy aldı. Yönetim Kurulu’na Nihat Güçlü, Adnan Keskin (Başkan Yardımcısı), Akman Karakülah (Başkan Yardımcısı), Hasan Gürel (Sayman), Sevtap Kızıltan (Yazman), Turan Emek, Emrullah Balıkçıoğlu, Şadan Aycan, Fuat Yorulmaz, Aşkın Coşkun, Mustafa Karaca seçildi.

 

Denetim Kurulu ise Nihat Özönder, Rıfkı Güvener ve Turan Değirmenci’den oluştu.

OSİAD Başkanı Nihat Güçlü, OSİAD’ın SİAD’lar içinde apayrı bir yeri olduğunu, derneğin yeni dönemde de başarılı çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

 

Güçlü, “En önemli işimiz Ostim’i Türkiye ve dünyaya tanıtmak olacak. Çünkü Türkiye’nin sayılı organize sanayi bölgeleri arasında yer alan Ostim, bunu hak ediyor” dedi.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.