Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Saha Odaklı Projeler Öğrencilere Deneyim Kazandırıyor

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi’nin (İŞİM), Çankaya Üniversitesi ile 12 yıldır sürdürdüğü öğrenci projeleri saha uygulaması, 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde de başarıyla tamamlandı.
Ostim Editör
18 Mayıs 2019 11:41

Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında İŞİM ve Çankaya Üniversitesi iş birliğinde yürütülen çalışma, öğrencilerin saha deneyimi elde etmesi ve mesleki tecrübe kazanmasını sağlarken OSTİM’li işletmelerin de üniversite ile olan iş birliklerini geliştiriyor.

Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen ve diploma alma şartlarından biri olan proje 3 ay sürdü. 16 öğrenci, 12 İŞİM üyesi firmada uluslararası ticarete ve firmaların ihracatını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı.

Öğrenciler, bu sürede yaptıkları analizleri ve geliştirdikleri çalışmaların sonucunu, OSTİM OSB Eğitim Salonunda yapılan toplantıda; Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahir Nakip, İŞİM Koordinatörü Fevzi Gökalp ve firma temsilcilerinin değerlendirmesine sundu. Genç yetenekler, firma temsilcilerine ihracata yönelik önerilerini de sıraladı.

Katılımcılar da öğrencilerin projeleri hakkında yazılı ve sözlü değerlendirmelerde bulunarak görüşlerini aktardı.

2007’de başlayan iş birliği ile bugüne kadar 280’e yakın proje tamamlandı. Projeler, öğrencilere saha deneyimi kazandırırken işletmelerde istihdam olanağına da kapı aralıyor.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.