Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Sanayi Korosu Dördüncü Konserini Verdi

OSTİMSPOR Kulübü Türk Halk Müziği Korusu, dördüncü konserinde de, Anadolu’nun birbirinden güzel ezgileriyle yüreklere dokundu.
Ostim Editör
18 Nisan 2018 17:50

‘Alın Terinden Gönül Teline’ temasıyla, OSTİM’li çalışan, işveren, sivil toplum kuruluşu ve OSTİM OSB personellerinden oluşan koro, Bilal Bal’ın şefliğinde seslendirdiği ezgilerle müzikseverlerin kulaklarındaki pası sildi.

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezindeki konserde, gecenin sürprizini OSTİM kümelenme yöneticilerinden oluşan vokal grubu yaptı. OSTİM; İş ve İnşaat Makineleri, Medikal Sanayi, Savunma ve Havacılık Sanayi, Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri, Kauçuk Teknolojileri, Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri ve Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi yöneticileri, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın, B’ahça Duvarından Aştım’ isimli türküsünü seslendirdi. Vokal grubuna eşlik eden seyirciler de geceye renk kattı.

OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kurt ta Tevekte Üzüm Kara türküsünü hikayesini anlatarak seslendirdi.

Programda ayrıca konsere az bir süre kala vefat eden korist Rahmi Reyhan da anıldı. Reyhan’ın söyleyeceği türkü koro arkadaşları tarafından seslendirildi.

“Üretime spor ve sanatı katıyoruz”
OSTİMSPOR Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kandazoğlu, kulüp olarak hem spora hem sanata destek vermek düşüncesiyle yola çıktıklarını belirtti. Spor ve sanatın insan hayatındaki yerine işaret eden Kandazoğlu, “İnsanların bir sanatla veya sporla uğraştığı takdirde hayatları boyunca daha mutlu olduğu ve daha doğru kararlar verdiği, bilim insanları tarafından açıklanmış. Biz de üreten sanayi bölgesi olarak, bu işin içerisine; sanatı ve sporu katarak doğru düşünmeyi ve doğru üretmeyi kendimize ilke edindik. Buradaki çalışanlarımızla, meslektaşlarımızla büyük bir aile olma noktasında önemli bir çalışma başlattık. Bu noktada OSTİM Başkanımız Sayın Orhan Aydın ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Yüreğimize dokunan bir program”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, koronun hazırlıklarında ve konserde emeği geçenlere teşekkür etti. Aydın, “Gerçekten yılda bir defa gönlümüze, yüreğimize dokunan bir programla, sizlerle birlikteyiz. Katılımınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Koromuz iki eksikle bu konseri verdi. Rahmetli Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan ve Rahmi Reyhan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Gelecek yıllarda da tekrarına hep beraber sağlık ve mutluluk içinde erişelim inşallah.” ifadelerini kullandı.

Konserin sonunda emeği geçenlere anı plaketleri takdim edildi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.