Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Sanayi ve Eğitim Birlikte Planlanmalı

OSTİM Yönetimiyle bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, üretimle ilgili sorunların çözümünde eğitime işaret etti. Yaşar, “OSTİM bölgesine kazandırılan Teknik Üniversite’ye büyük önem veriyorum. Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de sanayi bölgelerinde bunun gibi üretime yönelik kampüslerin sayılarının arttırılması ve nitelikli eğitimin gençlerimize ulaştırılması gerekiyor.” dedi.
Ostim Editör
01 Ağustos 2019 12:21

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’la bir araya geldi. Toplantıya; Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Hüseyin Boran, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu da katıldı.

“OSTİM’i seviyoruz”

Yenimahalle Belediyesinin OSTİM’e yönelik hizmet ve çalışmalarının görüşüldüğü programda, Belediye Başkanı Fethi Yaşar, üretimin ve istihdamın önemine dikkat çekti.

Yerli üreticiyi desteklemenin gereğine işaret eden Yaşar, “Yerel üreticiye destek vermek yerine her ürünü dışarıdan ithal ediyoruz. Bu anlayışla Türkiye kalkınamaz. Bu nedenle OSTİM bölgesine büyük önem veriyoruz. Binlerce insanımız bu bölge sayesinde evine ekmek götürüyor. İşsizliğin bu kadar yoğun hissedildiği bir dönemde OSTİM’in yaşadığı sıkıntılara çare bulmak ve onlara gereken desteği vermek zorundayız. OSTİM’i seviyoruz, üreticinin daha iyi şartlarda para kazanması ve işsizliğin önlenmesi için bölgeye elimizden gelen desteği veriyoruz.” dedi.

Sanayi ve eğitim birlikte planlanmalı

Ülkede yaşanan üretim sorununun önüne geçmek için gençlerin donanımlı olarak eğitilmesinin ve sanayi bölgelerinde mesleğe yönelik eğitim kampüslerinin oluşturulmasının önemine dikkat çeken Başkan Yaşar, “OSTİM bölgesine kazandırılan Teknik Üniversite’ye büyük önem veriyorum. Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de sanayi bölgelerinde bunun gibi üretime yönelik kampüslerin sayılarının arttırılması ve nitelikli eğitimin gençlerimize ulaştırılması gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Yenimahalle Belediyesi ile yapılan iş birliklerinin önemine vurgu yapan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Sanayi bölgesi olarak yaşadığımız sıkıntılarımızın giderilmesi amacıyla vermiş olduğu destek için Başkan Fethi Yaşar’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.