Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Sezonun İlk Kupası U 16’dan

OSTİMSPOR Kulübü U 16 Takımı, 2019-2020 sezonu U 16 Ligi 2. grupta tüm rakiplerini geride bırakıp şampiyon oldu. Başarılı ekibin hedefi, play-off maçlarını kazanıp, Türkiye Şampiyonası'na katılmak.
Ostim Editör
25 Kasım 2019 14:58

OSTİMSPOR Kulübü'nde 2019-2020 sezonunun ilk zaferi U 16 takımından geldi. Kırmızı Siyahlılar, U 16 Ligi 2. grupta normal sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Başarılı ekip, oynadığı 14 maçın 12'sinden galibiyetle ayılırken, 2 maçta da rakiplerine mağlup oldu. OSTİMSPOR, rakip kaleler 38 golle havalandırırken kendi kalesinde 11 gol gördü. 36 puanla yarışı zirvede tamamlayan OSTİM, adını play-off maçlarında mücadele edecek 22 takım arasına yazdırdı.

“OSTİM çatısı altında spor yapmak bir ayrıcalıktır.”

OSTİMSPOR Kulübü Başkanı Murat Kandazoğlu, sezonun ilk başarısını kazanan U 16 takımının teknik heyet ve futbolcularını kutladı. Başkan Kandazoğlu, "Başta Hameş Şentürk ve Süleyman Mersin hocalarım olmak üzere bu başarıda emek harcayıp, ter akıtan genç futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Play-off maçlarında başarılar diliyorum. Elbette şampiyonluklar, kupalar, madalyalar çok önemlidir, ama bizim önceliğimiz iyi insan, sonrada iyi sporcu olmaktır. Bu sezonu hiç kırmızı kart görmeden, centilmence bir mücadele sergileyen ekibimizi ayrıca kutluyorum. Ülke ekonomisine üretim yapıp değer katan, on binlerce istihdam yaratan, ilk sanayi üniversitesine kavuşan, birçok sosyal sorumluk projelerine imza atan OSTİM çatısı altında spor yapmak bir ayrılacaktır. Bunu hiç aklımızdan çıkarmadan mücadelemizi sürdüreceğiz." mesajını verdi.

“İyi bir ekip çalışması ortaya koyduk”

OSTİMSPOR Teknik Sorumlu Hameş Şentürk, hedeflerinin OSTİM'i Türkiye Şampiyonası'nda temsil etmek olduğunu söyledi. Kendilerine verilen desteği boşa çıkarmadıkları için mutlu olduklarının altını çizen Şentürk, şunları söyledi: "Sezon başı hazırlıklarına Temmuz ayında Süleyman hocamla birlikte başladık. İyi bir ekip çalışması ortaya koyduk. Yaz sıcağı, tatil olmasına rağmen futbolcularımız antrenmanlarını aksatmadan çalıştılar. Biz başarıdan ziyade iyi bir sporcu yetiştirmeyi hedefleyen bir kulübüz. OSTİM’e yakışır bir mücadele ortaya koymanın çabasını verdik. İlk 5 maçımızı kazandık. Sezonun ilk yenilgisini 6. hafta da aldık. Neticede 6 puan farkla yarışı Pursaklar Eğitim Gençlikspor'un önünde bitirdik. Biz futbolcularımıza daima şu telkinde bulunuyoruz, ‘Kaybetseniz de çok üzülmeyin, kazansanız da çok sevinmeyin. Her sonuçta rakibinizi tebrik edin.’ Şimdi önümüzde play-off maçları var. Bugün kuralar çekilecek. Türkiye Şampiyonası'na katılacak 22 takımdan biri olmayı hedefliyoruz.”

“Çok çalıştık ve başardık”

Antrenör Süleyman Mersin'de duygularını şu şekilde dile getirdi: "Yeni bir takım oluşturduk. Toplam 10 tane ilk kez lisans çıkardığımız bir oyuncu grubu ile mücadele ettik. Altı ay gibi kısa bir sürede oluşan bir ekibiz. Çok çalıştık ve başardık."

Takım kaptanı Adil Efe Soykök de şampiyonluk mutluğunu şöyle ifade etti: "Sezon başı hedeflerimiz vardı. Hocalarımızın büyük desteği ile inandık ve başardık. Şimdi sırada play-off maçları var. Hedefimiz, Türkiye Şampiyonası'na katılmak. Bunu da başaracağımıza inanıyorum."

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.