Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Tataristan’da Türk Yatırımcılar Lider

Tataristan Ekonomi Bakanı Farid Abdulganiev: “Tataristan’da Türk yatırımcılar 68 milyar dolarlık yatırım tutarlarıyla birinci sırada yer alıyorlar.”
Ostim Editör
26 Nisan 2018 15:31

Tataristan Ekonomi Bakanı Farid Abdulganiev ve beraberindeki heyet KOSGEB’in koordinasyonundaki Ankara ziyaretleri çerçevesinde OSTİM’i ziyaret etti. Abdulganiev, Türk yatırımcıların, ülkesinde 68 milyar dolarlık tutarla ilk sırada yer aldığını bildirdi.

Tataristan heyetine OSTİM’in yapısı ve gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verildi. İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Uzmanı Esma Akyüz tarafından OSTİM sunumu yapıldı.

OSTİM’i tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Abdulganiev, Türkiye ile olan tarihsel ve ekonomik bağların önemine işaret etti. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin dağılmasından sonra bağımsızlığını kazanan Tataristan’ın dünyaya açılan ilk penceresinin Türkiye olduğunu vurgulayan Abdulganiev, “Tataristan’da Türk yatırımcılar 68 milyar dolarlık yatırım tutarlarıyla birinci sırada yer alıyorlar.” dedi.

26 Nisanın aynı zamanda Dünya Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları günü olduğunu hatırlatan Bakan Abdulganiev, “Bugün burada olmamız tesadüf değil. OSTİM’in çalışmaları bizim açımızdan çok yegane ve özel. İş birliklerimizi geliştirmek ve sürdürmek istiyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölgenin Tataristan’ın bir parçası olarak görülebileceğini belirtti. Tataristan’daki KOBİ’lerle OSTİM’deki KOBİ’lerin iş birliği yapmasını sağlamak gerektiğini vurgulayan Aydın, “OSTİM’in yapısıyla Tataristan’da iş birliği yapmak isteriz.” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.