Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

'Teşekkür Belgesi' Uygulaması Devam Ediyor

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, yasal mevzuatlara uygun, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı oluşturarak çalışanlarına ve çevreye duyarlı üretim yapan işletmeleri teşekkür belgesi ile ödüllendirmeye devam ediyor.
Ostim Editör
13 Şubat 2017 12:26

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, yasal mevzuatlara uygun, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı oluşturarak çalışanlarına ve çevreye duyarlı üretim yapan ve 4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu (İSG) ve çevre kriterlerine uygun işletmeleri teşekkür belgesi ile ödüllendirmeye devam ediyor. OSTİM OSB İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsat Müdürlüğü’nün tespit ettiği firmalara, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı’nın katılımıyla teşekkür belgesi verildi.

"Firmaların niteliği artıyor"
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’deki firmaların niteliğinin her geçen gün arttığını vurguladı. Revizyon imar planıyla çevrenin daha da iyileştiğini hatırlatan Aydın, “İyi uygulama örneklerini yapan firmalarımıza OSTİM OSB Yönetimi olarak biz de bir teşekkür belgesi veriyoruz. Bunu teşvik etmek, ilerletmek ve farkındalığı oluşturmak için ruhsat veren arkadaşlarımız geldikleri firmalarda özellikle çevreye duyarlı, kalite anlayışı olan atığına dikkat eden firmalarımızı keşfediyorlar, biz de onlara teşekkür belgesi takdim ediyoruz. Bunların sayılarını artırarak OSTİM’i gelecekte sürdürülebilir bir sanayi bölgesi haline getirmeyi hedefliyoruz. Teşekkür Belgesi alan firmalarımızın tespitinde çevreye duyarlılığı, imar planımızdaki yeni uygulamalarımızı hayata geçirip geçirmediği, temiz, tertipli ve kaliteli ürün üretimi vb. kriterler öne çıkıyor." dedi.

Teşekkür belgesi ile ödüllendirilen firmalar da, uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek, işletmelerini daha da iyileştirmek için gerekli moral ve motivasyonu kazandıklarını ve cesaretlendiklerini vurguladılar.

OSTİM OSB İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsat Müdürlüğü, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi‘nde faaliyet göstermek isteyen firmaların işyeri açma ve ruhsat başvurularını değerlendiriyor. Diğer yandan da hali hazırda faaliyet gösteren firmaları İSG Kanunu ve çevre kriterlerine göre denetimlerini yapıyor.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.