Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Tezmaksan OSTİMTech’le El Sıkıştı

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTİMTech) Tezmaksan Akademi ile iş birliğine imza attı. OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyesi Tezmaksan, OSTİMTech öğrencilerine; yeni teknolojilerin kullanımı ve CNC eğitimleri verecek.
Ostim Editör
14 Kasım 2019 14:58

OSTİMTech, güçlü akademik alt yapısını sektörel iş birlikleriyle destekliyor. Öğrencilerine iş hayatının gereklerine uygun kabiliyet ve beceriler kazandıran üniversite, kamu ve özel sektörden pek çok kurum ve kuruluşla iş birliği yaparak eğitim ve tecrübe imkanlarını geliştirmeye devam ediyor.

OSTİMTech son olarak, Tezmaksan Akademi ile iş birliğine imza attı.

OSTİMTech Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ve Tezmaksan Genel Müdürü ve Tezmaksan Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu tarafından imzalanan protokol kapsamında; Tezmaksan Akademi eğitmenleri, OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde makine mühendisliği bölümü ve makine programı öğrencilerine yeni teknolojilerin kullanımı ve CNC eğitimleri verecek.

Ayrıca iş birliği kapsamında iki kurum; uygulamalı eğitim, iş başında eğitim, staj uygulamaları, kariyer ve rehberlik merkezi ve istihdam çalışmaları alanlarında ortak projeler gerçekleştirecek.

Üniversitede gerçekleştirilecek bu eğitimlerin yanı sıra sanayi çalışanları da Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek uygulamalı eğitimlerden yararlanma imkanına sahip olacak.

“Üstümüze düşen görevi yapacağız”

Tezmaksan Genel Müdürü ve Tezmaksan Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu, sanayi ve teknik okullarla 4 yıldır iş birlikleri olduğunu ifade etti.

Hakan Aydoğdu, şu görüşleri paylaştı: “OSTİM Teknik Üniversitesi ile de üniversitenin müfredatının yanında sanayinin ihtiyacı olan teknik eğitimlerin desteklenmesi açısından üstümüze düşen görevi yapacağız. Hem akademi eğitmenlerimiz hem de donanım olarak üniversitemize destek vereceğiz. İnşallah uzun yıllar sanayimizin ihtiyacı olan nitelikli öğrencilerimizi, mühendislerimizi yetiştireceğiz.”

Vizyona uygun iş birliği

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Tezmaksan’a verdiği iş birliği desteğinden dolayı teşekkür etti.

Tezmaksan Akdemi’nin üniversitenin vizyonuna uygun destek verdiğini dile getiren Murat Yülek, “CNC tezgahlar bizim için çok önemli. Öğrencilerimizin ellerinin makineye değerek yetişmesini istiyoruz. Tezmaksan Akademi’nin çalışmasıyla üniversite vizyonumuz birbirine çok uyuştuğu için güzel bir iş birliğimiz oldu. Bu değerli firmamızın bizimle iş birliği yapması bizi çok sevindiriyor. İnşallah daha da güzel işlere birlikte gireceğiz diye umuyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

“Sanayicilerimiz sistemden yararlanabilir”

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, iki kurum arasındaki iş birliğinin OSTİM’deki firmalar ve üniversitedeki öğrenciler için çok önemli olduğunu vurguladı.

Takım tezgahları ve bunlara yönelik eğitim sisteminin sürekli gelişen ve hızlı değişen bir alan olduğuna dikkati çeken Orhan Aydın, “Orada sabit bir yapının oluşması yetmiyor. Devamlılığı, gelişmesi, mevcut piyasa koşullarına, son teknolojiye uygun hale gelmesi son derece önemli.

Bu nedenle üniversitemizdeki eğitimin bu yönüyle çok farklı, güncel ve zamana uygun olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda OSTİM OSB için de çok kıymetli olacak. Sanayicilerimiz ve takım tezgahlarıyla ilgili çalışanlarımız da bu sistemden yararlanabilir. Biz de öğrencilerimizi hayata uygun, eli işe dokunan kişiler olarak yetiştirmek istiyoruz. Dolayısıyla Tezmaksan’a da OSTİM Teknik Üniversitesine de teşekkür ediyorum böyle bir hizmeti, iş birliğini başlattıkları için.” değerlendirmesini yaptı.    

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.