Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

TUSAŞ’tan OSTİM Teknik Üniversitesine Destek Sözü

Türk Havacılık ve Uzak Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, “Biz Türk Havacılık ve Uzay Sanayii olarak OSTİM Teknik Üniversitesinin daha da ileriye gitmesi konusunda elimizden gelen desteği sağlamayı düşünüyoruz.” dedi.
Ostim Editör
12 Ağustos 2022 09:53

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdağ, OSTİM Yönetim Kurulu ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, akademisyenler ve öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

TUSAŞ ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasındaki iş birliklerinin de görüşüldüğü ziyarette, Havacılık ve Uzak Mühendisliği Bölümünü bu yıl açan Üniversitenin müfredat çalışmalarını detaylı bir şekilde dinleyen Bozdoğan, müfredata katkılarda bulundu.

Çok yetkin bir üniversite

OSTİM Teknik Üniversitesinin çok yetişkin ve yetkin altyapısına dikkat çeken Bozdoğan, “OSTİM Teknik Üniversitesi gerçekten kendi ekosisteminde oluşturulmuş olan çok güzel bir yolda yürüyen, büyüyen, gelişen bir üniversite.  Biz Türk Havacılık ve Uzay Sanayii olarak OSTİM Teknik Üniversitesinin daha da ileriye gitmesi konusunda elimizden gelen desteği sağlamayı düşünüyoruz.” görüşünü paylaştı.

OSTİM Teknik Üniversitesi öğrencilerine de mesaj veren TUSAŞ Başkanı, “Buradaki arkadaşlarımızın ihtisas alanlarında yetiştirilmesi konusunu oldukça önemsiyoruz. Tabii ki mühendis ve teknik olan arkadaşlarımız da aranan birçok özelliklerin başında öncelikli olarak kendi branşları çok iyi bilmelerini arz ediyoruz. Yani mesleği ile ilgili konuları çok iyi bilmelerini arz ediyoruz.  Hangi meslekte hangi alanda çalışıyorlarsa çalışsınlar ister elektronik-bilgisayar ister malzeme -makine her neyse bu alanda çok iyi olsunlar istiyoruz.” tavsiyesinde bulundu.

Gençler bilgiyi sanayide kullanmalı

Öğrencilerin bilişim teknolojilerinde yetkin olmaları gerektiğini ifade eden Rafet Bozdoğan, şu görüşleri paylaştı: “Gençlerin bilgiyi sanayide çok iyi kullanmalarını, yazılım ve donanıma çok iyi müdahale etmelerini arzu ediyoruz. Uluslararası alanda iletişimin sağlanması adına en az bir yabancı dili bilmelerini ve bu arada da dokümantasyon ve bu alanda da Ar-Ge araştırma çalışmalarını yapabilecek kabiliyeti erişmeleri istiyoruz.”

Savunma ve havacılıkta ciddi iş alanları olacak

Ülkemizde savunma ve havacılık sektörünün yeni geliştiğine dikkati çeken Bozdoğan, “İnanıyorum ki bu alanda çok ciddi iş alanları olacaktır. OSTİM Teknik Üniversitesinin mezunları bu dediğimiz kriterlere uygun bir şekilde kendilerini yetiştirdiklerinde bizim sektörlerde de çok güzel bir şekilde alan bulacakları kanaatindeyiz.” dedi.

Öğrencilerin ihtiyaçlarını en güzel karşılayabilecek okul burası

Öğrencilerin yetiştirilmesindeki emek ve katkılarından dolayı akademisyenlere teşekkür eden Bozdağ, şunları söyledi: “İnanıyorum ki buradaki Meslek Yüksekokulunun temel amacı hem bizim sektörümüzde hem de OSTİM'deki firmalar için insan yetiştiren bir okul olduğu kanaatindeyiz. Öğrencilerin ihtiyaçlarını en güzel karşılayabilecek okul burası; çünkü burasının diğer meslek yüksekokullarından farkı hemen kapıdan caddenin öbür tarafına geçer geçmez gidip uygulama alanı yapabilmeleridir.

OSTİM Teknik Üniversitesinin öne çıkan tarafı, doğrudan sanayiye damardan giren bir ekosistemin içerisinde insan yetiştirdiğini düşünüyorum. Çünkü bu habitat oluşmuş burada, bunu en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Meslek liselerinden mezun olan öğrencilerimize meslek yüksekokulunda eğitim yapmalarını tavsiye ederim.  Bunun için de en uygun üniversite olarak ben şu anda yaklaşımı itibariyle böyle bir habitat içerisinde olduğu için OSTİM Teknik Üniversitesini görüyorum. Gerçekten güzel bir altyapı, sinerji, güzel bir ekip var.  Her tarafı da laboratuvar, burada 6000’den fazla firma var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.