Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Uluslararası Öğrenciler Ticaret Elçisi Olacak

Ankara Kalkınma Ajansı ve OSTİM OSB iş birliğinde yürütülen Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı’na başvurular başladı. Proje ile ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip uluslararası öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise birer gönüllü ticaret elçisi olması amaçlanıyor.
Ostim Editör
09 Aralık 2022 12:06

Proje kapsamında, düzenlenecek eğitimler için üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan uluslararası öğrenciler başvurabilecek.

Kontenjanlı sınırlı olan eğitime başvurular, 6 Ocak 2023 tarihi saat 23:59’a kadar alınacak ve değerlendirme neticesinde programa seçilecek olan öğrencilere e-posta ile bildirim yapılacak. Proje ile ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip uluslararası öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise birer gönüllü ticaret elçisi olması amaçlanıyor.

Eğitim 30 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında 5 gün sürecek. Eğitim süresi günde 6 saat olup toplamda 30 saatten oluşuyor. Eğitim dili İngilizce.

Başvuru için: https://bit.ly/3h3oLx3

Dış ticaret eğitimi ile öğrencilere, ihracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları başlıklarında konular aktarılacak.

Soruları ve detaylı bilgi için; Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, ydo@ankaraka.org.tr adresinden iletişime geçilebilir.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.