Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Uluslararası Ticarette İş Birliği

Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu’nun (UTEP), Proje ve İş Geliştirme Toplantısı’na katılan OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM’in projeleri ile UTEP’in hedefleri aynı yöne baktığını kaydederek, “UTEP üyelerinin iş kapasitesini artıracak proje ve etkinliklerde birlikte olabiliriz.” mesajı verdi.
Ostim Editör
30 Eylül 2022 10:26

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca ve OSTİM OSB Dış Ticaret Koordinatörü Esma Akyüz; UTEP Ankara Şubesi Proje ve İş Geliştirme Başkanlığının düzenlediği 1. Proje ve İş Geliştirme programına konuk olarak bölgedeki çalışmalar ve ihracata yönelik projeler hakkında bilgiler verdi.

“Birlikten güç doğar”

Programın açılışında konuşan UTEP Ankara Şube Başkanı Ömer Dağlar, “Platform olarak ülkemizi nasıl kalkındırabilir, ihracatımızı nasıl artırabiliriz yönünde çalışıyoruz. İş insanı olarak bizlerin ülkemize borcumuz var. İstihdam sağlayarak, üretim ve ihracat yaparak ülkemize katma değer sağlayacağız. Şiarımız, Ahiliktir. Ahilik bizim özümüzdür.  Birlikten güç doğar.” dedi.  

OSTİM’in projeleri ile UTEP’in hedefleri aynı

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM’in projeleri ile UTEP’in hedefleri aynı yöne baktığını kaydetti. Arıcı şunları söyledi: “İş birliği içerisinde daha iyi şeyler yapabiliriz. UTEP üyelerinin iş kapasitesini artıracak proje ve etkinliklerde birlikte olabiliriz. Amacımız yerli ve milli üretim, ihracat, daha çok istihdam ve ülke ekonomisine katkıdır.”

Açılış konuşmalarının ardından OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM ekosistemini anlatan; Dış Ticaret Koordinatörü Esma Akyüz de bu kapsamda yapılan faaliyetleri anlatan birer sunun gerçekleştirdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.