Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Üniversite OSTİM’in İtibarını Artırdı

OSTİM Yönetim Kurulu, OSTİM Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni (OSİAD) ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. OSTİM’in gelişiminde dayanışma, iş birliği ve güç birliğinin önemine vurgu yapılan görüşmede, OSTİM Teknik Üniversitesinin açılmasıyla bölgenin prestijinin artacağı, KOBİ’lerin vizyonunu büyüteceği belirtildi.
Ostim Editör
03 Eylül 2019 14:01

OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileyen OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölgedeki üretim, ihracat ve istihdam kapasitesinin artmasına yönelik projeler hakkında bilgi aktardı. Makroekonomik gelişmelerin de ele alındığı ziyarette, kamu projelerinde yerli malı kullanımına yönelik çabaların hayati önem taşıdığı ifade edildi.

OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci, OSTİM’in nitelikli sanayiye ulaşılması anlamında son yıllarda büyük ilerlemeler kaydettiğini, kümelenme çalışmaları ve OSTİM Teknik Üniversitesinin bölgeye sıçrama yaptıracağını söyledi.

OSTİM Başkanı Orhan Aydın, teknik üniversiteye herkesin sahip çıkması gerektiğine işaret ederek, “Üniversite, bölgemize prestij kattı, itibarını yükseltti. Bu yıl üniversitemizi Şırnak, Konya, Gaziantep’ten tercih edenler, çok bilinçli tercih yapmışlar; değerlendirmeler sonucunda bunu gördük. Üniversite ne kadar başarılı olursa KOBİ’lerimiz de o ölçüde gelişecek, firmalarımızın dış ticaret departmanları güçlenecektir.” dedi. 

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.