Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Üniversitemizin Yolunu Sahiplenin”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, üniversite ailesine yeni katılan akademisyenlere seslendi. Akademisyenlere, “Heyecanımıza ortak olun” çağrısında bulunan Yülek, “Üniversitemizin çıktığı bu güzel yolu, sahiplenmenizi istiyoruz. Sizin enerjiniz bizleri çok daha yukarılara çekecek.” dedi.
Ostim Editör
17 Eylül 2021 09:55

OSTİM Teknik Üniversitesi ailesine katılan akademisyenlere yönelik Kurum İçi Oryantasyon Eğitim Programı düzenlendi. Eğitim programında; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, fakülte dekanları, daire başkanları, ofis müdürleri yer aldı.

“OSTİM Ankara’nın sanayileşmesine imza attı”

OSTİM’in köklü geçmişi ve tecrübe birikimlerine dikkat çeken Orhan Aydın, akademisyenlere şöyle seslendi: “OSTİM’in tarihi çok eski. 1967 yılında OSTİM bir kooperatif olarak kuruldu. Ankara’nın sanayileşmesine imza attı. KOBİ’leri birer girişimci yaparak onları büyük işletmeye çevirdi. Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi, şirketler, vakıflar, teknoparklarla da kendisini bir ekosisteme dönüştürerek sürdürülebilir bir yapıya kavuşturdu. Bunun zirve noktasına da OSTİM Teknik Üniversitesini yerleştirerek artık bundan sonra daha teknolojik, daha katma değeri yüksek ürünler üreten bütün dünya ile konuşan bir yapıyı yapmak üzere sizlerle birlikte çalışmayı öngördü. Sonuna kadar sizin yanınızda olacağız.”

“Heyecanımıza ortak olun”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, dünyadaki tek sanayi üniversitesi olduklarını vurguladı. Üniversitenin OSTİM’in tarihinden gelen misyonuyla kalkınmacı bir anlayışla yola çıktıklarını anlatan Yülek, “Bizim heyecanımıza ortak olun. Sizleri bunun için aramıza aldık. Sizleri çok seviyoruz. Bu heyecanımızı paylaşın; üniversitemizin çıktığı bu güzel yolu, sizlerin sahiplenmenizi istiyoruz. Sizin enerjiniz bizleri çok daha yukarılara çekecek. Kendinizi ülkemize adayacağınıza inanıyoruz. Hepinize hoş geldin diyorum.” dedi.

“Gururla anlatıyoruz”

OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü olarak, bölgenin yönetiminden sorumlu olduklarını vurgulayan Adem Arıcı, Üniversitenin bölgeye katkılarını şöyle anlattı: “Üniversitemizin bölgemizde olması bize çok büyük bir güç kattı. OSTİM’i anlattığımız organizasyonlarda, dünyadaki ilk uygulama olarak üniversitemizi gururla anlatıyoruz. Bölge Müdürlüğü olarak üniversitemizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bize düşen her noktada destek vermeye hazırız.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.