Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Vali Yüksel’den OSTİM’e övgü

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneğinin (OSİAD) düzenlediği ''Başarı Öyküleri Paylaşım Günleri''nde yaptığı konuşmada, OSTİM OSB’nin özellikle kümelenme konusundaki başarısının örnek alınması gerektiğinin altını çizdi.
Ostim Editör
30 Aralık 2011 00:00

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneğinin (OSİAD) düzenlediği ''Başarı Öyküleri Paylaşım Günleri''nde yaptığı konuşmada, OSTİM OSB’nin özellikle kümelenme konusundaki başarısının örnek alınması gerektiğinin altını çizdi.
Törene, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Adnan Keskin ile çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı. Törende katılımcılara hitaben konuşan Vali Yüksel, Ankara'nın yöresel zenginlikleri, doğal kaynakları, eğitimdeki kalitesi, organize sanayi bölgeleriyle bir dünya şehri olduğuna işaret etti.
Ankara'nın dinamik bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Yüksel, Ankara'nın nüfusunun yüzde 50'sinin 30 yaşın altında olduğunu, her yıl 100 binin üzerinde göç aldığını ifade etti. Vali Yüksel, Ankara'nın önümüzdeki dönem itibariyle en önemli sorunun trafik sorunu olacağını ifade ederek, önümüzdeki 2 yıllık süreçte metronun mutlaka tamamlanması gerektiğini belirtti. Ankara'da bilişim vadisi oluşturulması gerektiğinin altını çizen Vali Yüksel, uluslararası fuar ve kongre merkezinin de kurulması gerektiğini ifade etti.
Vali Yüksel, Ankara'nın spor tabanlı olimpiyatlara ev sahipliği yapması gerektiğini belirterek, ''2013-2014'te U-20 gibi bütün dünya gençlerinin de katılım ile Dünya Futbol Şampiyonasına Ankara'nın ev sahipliği yapması konusunda çalışmalar aralıksız sürdürülmelidir.'' dedi.
Türkiye'de en fazla bilimsel yayın yapan üniversitelerin Ankara'da bulunduğunun altını çizen Vali Yüksel, Ankara'daki 20 üniversitede 215 bin üniversite öğrencisinin eğitim gördüğünü ve 18 bin öğretim üyesinin bulunduğunu söyledi. Bu üniversitelerin sanayiyle yaptıkları işbirliği projelerini de son derece önemsediklerini belirten Yüksel, bu anlamda OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi’nin tüm Türkiye’deki sanayi bölgelerine örnek olacak işler başardığının da altını çizdi. OSTİM’de özellikle sektörel kümelenme çalışmalarında tahmin edilenin de üzerinde bir başarı kaydedildiğini ve oluşan bu kümelerin artık bir güç haline geldiklerini vurgulayan Yüksel, bu noktada OSTİM OSB’nin çalışmalarını takdirle takip ettiklerini sözlerine ekledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.