Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yaraları İyileştirecek Ar-Ge Merkezi OSTİM’de Açıldı

OSTİM firması Amedus Medikal, OFİM Plaza’da TopiVac Vakum Yardımlı Yara Bakım ve Tedavi Cihazları’nın üretim merkezi ile Ar-Ge Kritik Teknoloji Merkezini faaliyete aldı. Merkezde, üretilecek ürünler ve gerçekleştirilecek Ar-Ge çalışmalarıyla hastaların yaşam kalitesi yükseltilebilecek ve tedavi masrafları azalacak.
Ostim Editör
21 Ekim 2021 12:27

Amedus, TopiVac markası ile her türlü yara ve kronik yara bakımı konusunda, yerli ve milli yüksek teknolojili yara bakım tedavi cihazları ve pansuman setleri üretiyor.

Yara bakım tedavisinde modern ve inovatif yaklaşımlar sunan Amedus, sağlık başta olmak üzere; üniversitelerin bilimsel araştırma projelerinde, özel projelerin tasarım ve üretiminde yer almış olup hala devam eden projeleri ve 68’den fazla ülkeye ihracatı ile Türkiye ekonomisine değer katan firmalardan.

Uluslararası pazarlarda küresel rakiplerle mücadele ediyor

Alanının önemli üreticilerinden olan Amedus, teknoloji ve kalitesiyle uluslararası pazarlarda küresel rakipleriyle de başarıyla mücadele ediyor.

Yurt içi ve yurt dışında, pazar payını her geçen gün artıran firma; ISO 13485.2016 tıbbi cihaz kalite yönetim sistemi uyumlulukları ile ürün bazlı olarak MDD 93/42/EU – 2007/47/EU Tıbbi Cihazlar Direktifi uyumluluğu şartlarını sağlıyor.

Amedus, gelişmiş yara yönetiminde öncü teknolojilere sahip TopiVac marka profesyonel Klinik T-NPWT Topikal Yara Tedavi Cihazları, Klinik T-NPWT Yara Tedavi Cihazları, evde yara bakımına yönelik Topi Mobile Disposable NPWT Yara Tedavi Cihazları ve pansuman tedavi setleri ile hastaların yaşam kalitesini yükseltirken tedavi masraflarını azaltmasının yanı sıra hekimler için de klinik çalışmalara olanak sağlıyor.

Üretim ve Ar-Ge yatırımlarına da hız kesmeden devam eden firma, OSTİM’de OFİM Plaza’da TopiVac Vakum Yardımlı Yara Bakım ve Tedavi Cihazları’nın üretim merkezi ile Ar-Ge Kritik Teknoloji Merkezini törenle faaliyete aldı.

Merkezin açılış törenine Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.