Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yayan: "Kapım sizlere sonuna kadar açık"

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, ARUS koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, TC Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlğı görevine atanan Dr. Veysel Yayan'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi
Ostim Editör
02 Ekim 2017 11:58

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, ARUS koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, TC Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlğı görevine atanan Dr. Veysel Yayan'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette bölgedeki projelerden bahseden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, Müsteşar Yayan'ı bölgeye davet etti. Aydın, Türkiye'nin kalkınması yolunda yerli ve milli odaklı atılacak adımlara bölge olarak katkıya hazır olduklarını bildirdi.

Yerli ve milli sanayinin önemine işaret eden, OSTİM'i yakından tanıdığını dile getiren Veysel Yayan da, "Kapım sizlere sonuna kadar açık." mesajını verdi.

Kısaca Veysel Yayan

Kamuoyunda, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcılığı ve Türkiye Çelik Üreticileri Derneği’ndeki (TÇÜD) başarılı çalışmalarıyla tanınan Dr. Veysel Yayan, 25 Eylül 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi.

Çalışma hayatına 1976 yılında Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Genel Sekreterliği’nde (DTM) Raportör olarak göreve başlayan Yayan, bilahare Devlet Planlama Teşkilatında uzman, Çalışma Hayatı Sektör Sorumlusu ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda Daire Başkanlığından, müsteşarlığa kadar her kademede görev yaptı.

1976-1998 yılları arasındaki 22 yıllık kamu kariyerinin ardından, 1998 yılında Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreterliği görevine getirilen Veysel Yayan, o tarihten bu yana sürdürdüğü bu görevine ek olarak, SEDEFED, İMSAD ve Yapısal Çelik Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği, Yapı Araştırma Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2006 yılından bu yana, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Demir ve Demirdışı Metaller Meclis Başkanlığı görevini de sürdürüyor.

Dr. Veysel Yayan, 25 Eylül 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.