Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yeni kuşak geleceği planlıyor

Ostim’in ikinci kuşak iş sahipleri yapılan son toplantıda platform oluşturma ve Ostim’in ihtiyaçlarına cevap verecek yeni projeler üretme kararı aldı.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim’in ikinci kuşak iş sahipleri yapılan son toplantıda platform oluşturma ve Ostim’in ihtiyaçlarına cevap verecek yeni projeler üretme kararı aldı.

Ostimli genç patronlar Ostim’e artı değer kazandıracak, sorundan uzak, çözüme yönelik fikirler üretme ve üretilen bu fikirleri bir araya getirerek somut adımlar atma kararında buluştu.
Ostim Yönetimi koordinatörlüğünce düzenlenen ve OSTİM’deki iş dünyasının genç patron ve yöneticilerini bir araya getiren “İkinci Kuşak” toplantıları projeler üretecek platforma dönüşüyor. Katılımcılar bir süredir devam eden toplantıların artık OSTİM’in ve bölgedeki sektörlerin ufkunu açacak projeleri üretip hayata geçiren somut bir adım dönüşmesini ve buluşmaların platform olarak devam etmesini istediler.
“İkinci kuşak” adıyla bir araya gelen Ostimli genç yöneticilerin buluştuğu son toplantıya OSB Müdürü Adem Arıcı da katıldı. Arıcı, katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada Ostim’in yönetim olarak hayata geçirdiği projeleri sahiplenecek yeni nesle ihtiyaç duyduğunu, gelecekte firmaların hem sahibi hem yöneticisi olacak yeni neslin bugünden ortak iş yapma fikrine alışmasının yararlı olacağını söyledi.
Arıcı şöyle dedi: “Yeni nesil olarak bir araya gelen bu grup bölgeye katkı sağlayacak. Bölgemizde kümelenme çalışması var. Ben en büyük kümelenmenin bu yeni nesil buluşması olduğunu düşünüyorum. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Ostim’i bilen, Ostim’in içinde bulunan gençlerin projelerin içinde bulunması, projelere sahip çıkması, yürütülen projelerin içinde olması bize güven veriyor. Ostim birçok kurumu 20 yıl öncesinden düşümmüş planlamış. Şimdi ülkemizdeki başka OSB’lere model oluyoruz. Şanslı bir bölgedeyiz. Ostim yöneticilerimizin dediği gibi birçok alanda bir adım önde; hatta birkaç adım öndedir. Sizin bütün projelerimize müdahil olmanızı, Ostim’in geleceğinde etkin olmanızı istiyorum.”
Söz alan katılımcılar da Ostim ve firmaların geleceğine yönelik projeksiyonları şimdiden üretmek istediklerini, Ostim’in marka değerini artırmaları gerektiğini vurguladılar. Grup adına söz alan Bülent Özkan Özönder şunları söyledi.
“Ostim yönetimine bu süreci başlattığı için teşekkür ediyoruz. Baştan beri istiyorduk bu buluşmayı. Babalar veya amcalar şirketleri kurmuşlar; onlar birbirlerini tanıyor. Bazılarımız birbiri ile iş yapıyor, tanışıyor. İlişkilerimizi kuvvetlendirelim ve süreci daha ileriye götürelim. Toplantılar güzel gidiyor, ancak artık kendimizi tekrar etmeyelim. Ortak noktamız Ostimli olmak. Düşüncelerimizi somut bir proje fikrine dönüştürelim; Ostim için bir şeyler yapalım. Büyükler bize olumlu bir ortam yaratmış. Artık hazırcılıktan çıkalım. Ostim OSB önderlik etti; bizi bir araya getirdi. Biz devam ettirelim. Yapabileceklerimizi ortaya koyalım. Neyi nasıl yapalım? Ostim’in yönetiminde söz sahibi olacağız. Biz de 15-20 yıl öncesinden geleceğe hazırlanalım. Ostim’i nasıl marka yapacağız, nasıl güçlendireceğiz? Eğitimli bir topluluğuz; bakış açılarımız zengin. Bu gücü organize edelim; projeler geliştirelim. Ostim’in marka değerini artıralım ki bizim de değerimiz artsın. Artık sıra bize geldi. Geleceğimiz için ne kadar erken başlarsak, bu yoldan ne kadar erken geçersek o kadar az yıpranırız. Ostim bizim evimiz. Evimizi güzelleştirelim.”

Yeni nesil eylem planındaki ana hedefler:

• Platformun sinerjisini kullanarak bölgesel güçbirliği oluşturmak.
• Yeni proje fikirleri ve projeler üretmek.
• OSTİM’in marka gücünü artırmak ve duyurmak.
• Proje, sektörel ve sosyal amaçlı geziler ve aktiviteler düzenlemek.
• Diğer OSB’leri ve sanayi bölgelerini tanımak.
• Bölgedeki sivil toplum örgütleri arasında iş ve sosyal sorumluluk temelinde ahenk yaratmak.
• Platformda yer alan kişi ve kuruluşların mevcut ilişkilerini güçlendirerek sürdürmek.
• Kültürel ve sosyal aktiviteleri paylaşmak.
• İnternet üzerinde ortak iletişim adresleri oluşturarak ekip ruhu yaratmak.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.